Class 4A

Region II Semifinal

Whitehouse vs. Prosper

Series -- Waxahachie's Paul Richards Park
  • Game 1: Whitehouse 10, Prosper 3
  • Game 2: Suspended -- Whitehouse 6, Prosper 3, third inning; resumes 1 p.m. Saturday, Boyd High School in McKinney (Game 3 to follow if necessary)

 

Class 3A

Region II Semifinal

Spring Hill vs. Melissa

Series
  • Game 1: Melissa 7, Spring Hill 5
  • Game 2: 2 p.m. Saturday (May 25), Sunnyvale High School
  • Game 3: follows Game 2 if necessary

 

Region II Semifinal

Pleasant Grove vs. Princeton

Series -- Paris North Lamar High School
  • Game 1: Pleasant Grove 9, Princeton 3
  • Game 2: 1 p.m. Saturday (May 25)
  • Game 3: follows Game 2 if necessary

 

Region III Semifinal

Diboll vs. Huffman Hargrave

Series -- New Caney
  • Game 1: Diboll 5, Huffman Hargrave 4 (8 innings)
  • Game 2: 2 p.m. Saturday (May 25)
  • Game 3: follows Game 2 if necessary

 

Region III Semifinal

Carthage vs. Silsbee

One-game playoff: Silsbee 4, Carthage 1

 

Class 2A

Region II Semifinal

Hughes Springs vs. Grandview

Series
  • Game 1: Hughes Springs 9, Grandview 2
  • Game 2: Suspended -- Grandview 5, Hughes Springs 0, top 6th (resumes 6 p.m. Saturday at Sunnyvale; Game 3 to follow if necessary)

 

Region III Semifinal

Elkhart vs. Salado

Series -- Franklin High School
  • Game 1: Rained out Friday -- series now one-gamer, 2 p.m. Saturday, Franklin

 

Region III Semifinal

Central Heights vs. Troy

Series -- A&M Consolidated High School, College Station
  • Game 1: Troy 3, Central Heights 0
  • Game 2: 2 p.m. Saturday (May 25)
  • Game 3: follows Game 2 if necessary

 

Class A

Region III Semifinal

Carlisle vs. West Sabine

Series -- Lufkin's Morris Frank Park
  • Game 1: Carlisle 3, West Sabine 0
  • Game 2: 4 p.m. Saturday (May 24)
  • Game 3: follows Game 2 if necessary

 

Region III Semifinal

Harleton vs. Douglass

Series -- Kilgore's Driller Park
  • Game 1: Douglass 5, Harleton 0
  • Game 2: Harleton 2, Douglass 1
  • Game 3: Douglass 10, Harleton 8