CLASS 5A

Region II
Bi-District
  • Rowlett 74, Longview 55 (Tuesday in Lindale)
  • Garland Lakeview Centennial 60, Tyler Lee 41 (Tuesday in Van)
  • Lufkin 69, Klein Forest 64 (Tuesday in Livingston)

CLASS 4A

Region II
Bi-District
  • Jacksonville 63, Lancaster 62, OT (Tuesday in Eustace)
  • McKinney North 66, Texas High 45 (Monday in Paris)
  • Sherman 60, Marshall 56 (Tuesday in Emory)
  • Mansfield Legacy 54, Whitehouse 47 (Tuesday in Forney)
  • Arlington Seguin 67, Nacogdoches 31 (Tuesday in Tyler)
  • Wylie 53, Mount Pleasant 50 (Monday in Greenville)
  • Lucas Lovejoy 56, Hallsville 33 (Monday in Wills Point)
  • John Tyler 62, Mansfield Summit 58 (Tuesday in Forney)

 

CLASS 3A

Region II
Bi-District
  • Pleasant Grove 61, Kaufman 55 (Tuesday in Longview)
  • Mabank 62, Spring Hill 46 (Tuesday in Tyler)
  • Liberty-Eylau 67, Crandall 61 (Monday in Longview)
  • Kilgore 67, Athens 51 (Tuesday in Tyler)

 

Region III
Bi-District
  • Mexia 67, Diboll 45 (Tuesday in Palestine)
  • Palestine 61, Jasper 48 (Tuesday in Lufkin)

 

CLASS 2A

Region II
Bi-District
  • Dallas Faith Family 56, Quitman 44 (Monday in Royse City)
  • Mount Pleasant Chapel Hill 57, Daingerfield 44 (Tuesday in Mount Pleasant)
  • Dallas Life Oak Cliff 59, Winnsboro 48 (Tuesday in Quinlan)
  • Hooks 56, Bogata Rivercrest 53 (Tuesday in Mount Pleasant)

 

Region III
Bi-District
  • Tatum 85, Hawkins 41 (Tuesday in Longview)
  • Crockett 62, Woodville 56 (Monday in Lufkin)
  • Troup 63, Jefferson 56 (Tuesday in Carthage)
  • Newton 70, Elkhart 51 (Monday in Lufkin)

 

CLASS A DIVISION I

Region III
Bi-District
  • Martin's Mill 66, Hubbard 56 (Tuesday in Corsicana)
  • Mart 66, Slocum 43 (Monday in Buffalo)
  • Martinsville 50, Alto 42 (Tuesday in Lufkin)
  • West Sabine 54, Hull-Daisetta 41 (Tuesday in Woodville)
  • Kerens 70, Big Sandy 62 (Monday in Tyler)
  • Axtell 55, Normangee 44 (Tuesday in Groesbeck)
  • Joaquin 84, Cushing 44 (Tuesday in Tenaha)
  • Broaddus 75, Sabine Pass 54 (Tuesday in Kirbyville)

 

CLASS A DIVISION II

Region III
Bi-District
  • Sulphur Bluff 56, Fruitvale 51 (Monday in Sulphur Springs)
  • Avinger 51, Yantis 36 (Monday in Gilmer)

 

Region IV
Bi-District
  • Oakwood 73, Spurger 65 (Tuesday in Corrigan)
  • Laneville 75, Leggett 22 (Tuesday in Pollok)