CLASS 5A

Region II

Whitehouse vs. Ennis
(Best-of-three series)
  • Game 1: Whitehouse 5, Ennis 3
  • Game 2: Whitehouse 7, Ennis 6
Hallsville vs. Mansfield Summit
(Best-of-three series)
At Sunnyvale HS
  • Game 1: Hallsville 2, Summit 1
  • Game 2: Hallsville 3, Summit 0
Lufkin vs. Waxahachie
(Best-of-three series)
At Mike Carter Field, Tyler
  • Game 1: Lufkin 3, Waxahachie 0
  • Game 2: Lufkin 2, Waxahachie 0

CLASS 4A

Region II

Pittsburg vs. Canton
(Best-of-three series)
At Mike Carter Field
  • Game 1: Pittsburg 12, Canton 7
  • Game 2: Pittsburg 3, Canton 2
Pleasant Grove vs. Wills Point
(Best-of-three series)
  • Game 1: Pleasant Grove 11, Wills Point 1
  • Game 2: Pleasant Grove 5, Wills Point 1
Athens vs. Paris
(Best-of-three series)
At Tillery Field, Mesquite
  • Game 1: Athens 4, Paris 0
  • Game 2: Paris 2, Athens 1
  • Game 3: Athens 4, Paris 2

Region III

Jasper vs. China Spring
(Best-of-three series)
At Tomball Memorial HS
  • Game 1: Jasper 4, China Spring 3
  • Game 2: Jasper 7, China Spring 2
Carthage vs. Groesbeck
(Best-of-three series)
At Copeland Field, Mesquite
  • Game 1: Carthage 3, Groesbeck 0
  • Game 2: Carthage 7, Groesbeck 0
Lufkin Hudson vs. Madisonville
(Best-of-three series)
  • Game 1: Hudson 7, Madisonville 0
  • Game 2: Hudson 4, Madisonville 2
Rusk vs. Robinson
(Best-of-three series)
At Madisonville HS
  • Game 1: Robinson 6, Rusk 0
  • Game 2: Robinson 13, Rusk 6

CLASS 3A

Region II

Hughes Springs vs. Farmersville
(Best-of-three series)
  • Game 1: Farmersville 3, Hughes Springs 1, 9 innings
  • Game 2: Hughes Springs 10, Farmersville 3
  • Game 3: Farmersville 3, Hughes Springs 2
Hooks vs. Grand Saline
(Best-of-three series)
At Longview HS
  • Game 1: Grand Saline 7, Hooks 4
  • Game 2: Hooks 4, Grand Saline 3
  • Game 3: Grand Saline 3, Hooks 2
Edgewood vs. Mount Pleasant Chapel Hill
(Best-of-three series)
At Driller Park, Kilgore
  • Game 1: Edgewood 7, Chapel Hill 3
  • Game 2: Edgewood 4, Chapel Hill 1
Linden-Kildare vs. Van Alstyne
(Best-of-three series)
At Paris Junior College
  • Game 1: Van Alstyne 13, Linden-Kildare 2
  • Game 2: Van Alstyne 12, Linden-Kildare 2

Region III

New Diana vs. Troy
(Best-of-three series)
At Plano East HS
  • Game 1: New Diana 1, Troy 0
  • Game 2: Troy 4, New Diana 3
  • Game 3: Troy 3, New Diana 2
Jefferson vs. West
(Best-of-three series)
At Lindale ISD Baseball Complex
  • Game 1: West 11, Jefferson 1
  • Game 2: West 7, Jefferson 0
Elkhart vs. Danbury
(Best-of-three series)
At Adam Dunn Field, New Caney
  • Game 1: Danbury 20, Elkhart 3
  • Game 2: Danbury 2, Elkhart 0
White Oak vs. Cameron Yoe
(Best-of-three series)
At Duncanville HS
  • Game 1: White Oak 3, Yoe 0
  • Game 2: Yoe 6, White Oak 5
  • Game 3: White Oak 2, Yoe 1
Nacogdoches Central Heights vs. Boling
(Best-of-three series)
At Spring HS
  • Game 1: Central Heights 3, Boling 0
  • Game 2: Central Heights 10, Boling 9

CLASS 2A

Region III

Carlisle vs. Simms Bowie
(Best-of-three series)
At Harmony HS
  • Game 1: Carlisle 4, Bowie 1
  • Game 2: Bowie 9, Carlisle 6
  • Game 3: Bowie 4, Carlisle 2
Harleton vs. Sulphur Springs North Hopkins
(Best-of-three series)
At Mineola HS
  • Game 1: Harleton 11, North Hopkins 0
  • Game 2: Harleton 11, North Hopkins 3
West Sabine vs. Centerville
(Best-of-three series)
At Huntington HS
  • Game 1: West Sabine 15, Centerville 2
  • Game 2: West Sabine 11, Centerville 4
Beckville vs. Groveton
  • One-game playoff: Beckville 10, Groveton 0
Union Grove vs. Avery
  • One-game playoff: Union Grove 8, Avery 0
Hawkins vs. Maud
  • One-game playoff: Maud 5, Hawkins 3
Douglass vs. Joaquin
(Best-of-three series)
At Gary HS
  • Game 1: Joaquin 5, Douglass 2
  • Game 2: Joaquin 7, Douglass 3
Colmesneil vs. Lovelady
(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: Lovelady 18, Colmesneil 1
  • Game 2: Lovelady 5, Colmesneil 2