CLASS 5A

Region II

Texas High vs. The Colony

  • One-game playoff: Texas High 8, The Colony 3

Sulphur Springs vs. Prosper

(Best-of-three series)
At Rockwall HS
  • Game 1: Prosper 7, Sulphur Springs 4
  • Game 2: Prosper 9, Sulphur Springs 6

Hallsville vs. Frisco Wakeland

(Best-of-three series)
  • Game 1: Wakeland 4, Hallsville 3
  • Game 2: Hallsville 3, Wakeland 1
  • Game 3: Hallsville 5, Wakeland 3

Region III

Lindale vs. Magnolia

(Best-of-three series)
At Nutrabolt Stadium, Bryan
  • Game 1: Lindale 6, Magnolia 1
  • Game 2: Lindale 15, Magnolia 1

CLASS 4A

Region II

Center vs. Paris

(Best-of-three series)
At Longview HS
  • Game 1: Center 21, Paris 0
  • Game 2: Center 7, Paris 1

Kilgore vs. Pittsburg

(Best-of-three series)
At Whitehouse HS
  • Game 1: Kilgore 13, Pittsburg 4
  • Game 2: Kilgore 4, Pittsburg 2

Pleasant Grove vs. Bullard

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: Pleasant Grove 1, Bullard 0 (8 innings)
  • Game 2: Bullard 7, Pleasant Grove 6
  • Game 3: Pleasant Grove 6, Bullard 2

Canton vs. Carthage

(Best-of-three series)
At Mike Carter Field, Tyler
  • Game 1: Canton 5, Carthage 2
  • Game 2: Canton 5, Carthage 0

Region III

Lufkin Hudson vs. Liberty

(Best-of-three series)
  • Game 1: Liberty 14, Hudson 4
  • Game 2: Hudson 4, Liberty 2
  • Game 3: Hudson 10, Liberty 1

Jasper vs. Cleveland Tarkington

(Best-of-three series)
  • Game 1: Jasper 5, Tarkington 1
  • Game 2: Jasper 2, Tarkington 1

CLASS 3A

Region II

Edgewood vs. Whitebsoro

(Best-of-three series)
  • Game 1: Edgewood 9, Whitesboro 1
  • Game 2: Edgewood 4, Whitesboro 0

Beckville vs. New Boston

(Best-of-three series)
At Harleton HS
  • Game 1: Beckville 6, New Boston 1
  • Game 2: Beckville 5, New Boston 0

Harmony vs. Pattonville Prairiland

(Best-of-three series)
At Mount Pleasant HS
  • Game 1: Harmony 5, Prairiland 0
  • Game 2: Harmony 11, Prairiland 3

Grand Saline vs. Van Alstyne

(Best-of-three series)
  • Game 1: Van Alstyne 10, Grand Saline 8
  • Game 2: Grand Saline 4, Van Alstyne 3
  • Game 3: Grand Saline 8, Van Alstyne 5

Eustace vs. Pottsboro

(Best-of-three series)
At Wylie HS
  • Game 1: Pottsboro 15, Eustace 2
  • Game 2: Pottsboro 14, Eustace 0

Hughes Springs vs. New Diana

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: Hughes Springs 3, New Diana 2
  • Game 2: Hughes Springs 6, New Diana 3

Queen City vs. White Oak

(Best-of-three series)
At Marshall HS
  • Game 1: White Oak 10, Queen City 0
  • Game 2: White Oak 4, Queen City 2

Region III

Elkhart vs. West

(Best-of-three series)
At Mumford HS
  • Game 1: West 12, Elkhart 0
  • Game 2: West 6, Elkhart 2

Corrigan-Camden vs. Kirbyville

(Best-of-three series)
  • Game 1: Kirbyville 5, Corrigan-Camden 0
  • Game 2: Kirbyville 11, Corrigan-Camden 5

Malakoff vs. Clifton

  • One-game playoff: Clifton 14, Malakoff 4

Nacogdoches Central Heights vs. Hardin

(Best-of-three series)
At Madisonville HS
  • Game 1: Central Heights 14, Hardin 0
  • Game 2: Central Heights 10, Hardin 1

Pollok Central vs. Buna

(Best-of-three series)
At Jasper HS
  • Game 1: Central 7, Buna 6
  • Game 2: Central 12, Buna 6

CLASS 2A

Region III

Linden-Kildare vs. Kerens

(Best-of-three series)
At UT Tyler
  • Game 1: Kerens 11, Linden-Kildare 9
  • Game 2: Linden-Kildare 8, Kerens 3
  • Game 3: Linden-Kildare 10, Kerens 9

Carlisle vs. Simms Bowie

  • One-game playoff: Carlisle 8, Bowie 5

Joaquin vs. Groveton

  • One-game playoff: Groveton 8, Joaquin 2

Woden vs. Alto

(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: Woden 10, Alto 0
  • Game 2: Alto 17, Woden 2
  • Game 3: Woden 19, Alto 6

Sulphur Springs North Hopkins vs. Union Grove

(Best-of-three series)
At Tillery Field, Mesquite
  • Game 1: Union Grove 4, North Hopkins 2
  • Game 2: Union Grove 4, North Hopkins 1

Big Sandy vs. Maud

(Best-of-three series)
  • Game 1: Big Sandy 8, Maud 3
  • Game 2: Maud 18, Big Sandy 5
  • Game 3: Maud 12, Big Sandy 8

Douglass vs. Shelbyville

(Best-of-three series)
At Nacogdoches HS
  • Game 1: Douglass 7, Shelbyville 3
  • Game 2: Douglass 6, Shelbyville 4

Cushing vs. Gary

(Best-of-three series)
  • Game 1: Gary 8, Cushing 0
  • Game 2: Gary 4, Cushing 2

CLASS A (Regional quarterfinals)

Region III

Fruitvale vs. Union Hill

  • One-game playoff: Union Hill 7, Fruitvale 3

Slocum vs. Martinsville

  • One-game playoff: Slocum 17, Martinsville 0

Chester vs. Wells

  • One-game playoff: Wells 15, Chester 4