CLASS 5A

Region II

Texas High vs. Forney

(Best-of-three series)
  • Game 1: Forney 9, Texas High 3
  • Game 2: Forney 4, Texas High 1

Hallsville vs. Prosper

(Best-of-three series)
  • Game 1: Prosper 6, Hallsville 0
  • Game 2: Prosper 9, Hallsville 2

CLASS 4A

Region II

Center vs. Kilgore

(Best-of-three series)
  • Game 1: Kilgore 7, Center 0
  • Game 2: Kilgore 3, Center 0

Pleasant Grove vs. Canton

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: Pleasant Grove 6, Canton 3
  • Game 2: Pleasant Grove 4, Canton 3

Region III

Lufkin Hudson vs. Huffman Hargrave

(Best-of-three series)
  • Game 1: Hargrave 7, Hudson 1
  • Game 2: Hudson 9, Hargrave 3
  • Game 3: Hargrave 11, Hudson 0

Jasper vs. Bridge City

(Best-of-three series)
  • Game 1: Jasper 4, Bridge City 1
  • Game 2: Jasper 9, Bridge City 3

CLASS 3A

Region II

Edgewood vs. Sunnyvale

(Best-of-three series)
  • Game 1: Sunnyvale 2, Edgewood 1
  • Game 2: Edgewood 8, Sunnyvale 1
  • Game 3: Edgewood 7, Sunnyvale 2

Beckville vs. Harmony

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: Beckville 9, Harmony 5
  • Game 2: Beckville 12, Harmony 7

Grand Saline vs. Pottsboro

(Best-of-three series)
At Wylie East HS
  • Game 1: Pottsboro 6, Grand Saline 2
  • Game 2: Pottsboro 3, Grand Saline 2

Hughes Springs vs. White Oak

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: White Oak 7, Hughes Springs 0
  • Game 2: White Oak 9, Hughes Springs 7

Region III

Nacogdoches Central Heights vs. Pollok Central

(Best-of-three series)
At Stephen F. Austin, Nacogdoches
  • Game 1: Central Heights 8, Central 0
  • Game 2: Central Heights 8, Center 2

CLASS 2A

Region III

Linden-Kildare vs. Carlisle

(Best-of-three series)
  • Game 1: Carlisle 7, Linden-Kildare 3
  • Game 2: Carlisle 4, Linden-Kildare 0

Groveton vs. Woden

(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: Woden 10, Groveton 0
  • Game 2: Woden 2, Groveton 1

Union Grove vs. Maud

(Best-of-three series)
At Paris Chisum HS
  • Game 1: Maud 6, Union Grove 5
  • Game 2: Union Grove 7, Maud 2
  • Game 3: Maud 11, Union Grove 4

Douglass vs. Gary

(Best-of-three series)
At Nacogdoches HS
  • Game 1: Douglass 10, Gary 5
  • Game 2: Douglass 6, Gary 2

CLASS A (Regional semifinals)

Region III

Union Hill vs. Sulphur Bluff

(Best-of-three series)
At Mount Vernon HS
  • Game 1: Union Hill 11, Sulphur Bluff 10
  • Game 2: Union Hill 12, Sulphur Bluff 6

Slocum vs. Wells

(Best-of-three series)
At Cushing HS
  • Game 1: Slocum 10, Wells 0
  • Game 2: Slocum 11, Wells 3