The following is a list of boys basketball games involving East Texas schools for Friday, Feb. 13:

District 11-6A

  • Tyler Lee at Garland Sachse

 

District 15-5A

  • Hallsville at Pine Tree
  • Sulphur Springs at Longview
  • Mount Pleasant at Marshall
  • Greenville at Texas High

 

District 16-5A

  • Jacksonville at Nacogdoches
  • Lindale at Lufkin
  • Corsicana at Whitehouse

 

District 14-4A

  • Emory Rains at Canton
  • Wills Point at Van

 

District 15-4A

  • Atlanta at Pittsburg
  • Paris North Lamar at Liberty-Eylau
  • Pleasant Grove at Paris

 

District 16-4A

  • Gladewater at Bullard
  • Kilgore at Gilmer
  • Spring Hill at Chapel Hill

 

District 18-4A

  • Mexia at Palestine

 

District 19-4A

  • Carthage at Henderson
  • Center at Tatum

 

District 20-4A

  • Diboll at Jasper
  • Lufkin Hudson at Huntington

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Mineola
  • Winnsboro at Edgewood
  • Quitman at Harmony
  • Grand Saline at Winona

 

District 15-3A

  • Hooks at New Boston
  • Pattonville Prairiland at Redwater

 

District 16-3A

  • Mount Vernon at Hughes Springs
  • Paul Pewitt at Linden-Kildare
  • Mount Pleasant Chapel Hill at Queen City

 

District 17-3A

  • Elysian Fields at White Oak
  • Waskom at Sabine
  • Jefferson at New Diana

 

District 18-3A

  • Eustace at West Rusk
  • Frankston at Malakoff
  • Troup at Corsicana Mildred
  • Rice at Arp

 

District 21-3A

  • Crockett at Jewett Leon
  • Buffalo at Elkhart
  • Palestine Westwood at Onalaska

 

District 22-3A

  • Woden at Garrison
  • Woodville at Hemphill
  • Pollok Central at Newton
  • Corrigan-Camden at Nacogdoches Central Heights

 

District 14-2A

  • Sulphur Springs North Hopkins at Fruitvale
  • Como-Pickton at Martin's Mill

 

District 15-2A

  • Simms Bowie at Detroit

 

District 16-2A

  • Big Sandy at Harleton
  • Hawkins at McLeod
  • Ore City at Union Grove

 

District 19-2A

  • Cayuga at Hubbard
  • Dawson at LaPoynor

 

District 20-2A

  • Latexo at Grapeland
  • Groveton at Slocum

 

District 21-2A

  • Alto at Neches
  • Cushing at New Summerfield
  • Carlisle at Overton

 

District 22-2A

  • Beckville at Shelbyville
  • Martinsville at Joaquin
  • Timpson at Tenaha

 

District 23-2A

  • Zavalla at Broaddus
  • Brookeland at San Augustine
  • Lufkin Pineywoods at West Sabine

 

District 24-2A

  • Saratoga West Hardin at Colmesneil

 

District 24-A

  • Avinger at Bloomburg
  • Karnack at Saltillo
  • Sulphur Bluff at Union Hill

 

District 27-A

  • Oakwood at North Zulch

 

District 28-A

  • Apple Springs at Douglass
  • Chireno at Wells
  • Laneville at Mount Enterprise