The following is a list of boys basketball games involving East Texas schools for Tuesday, Jan. 27:

 

District 11-6A

  • Tyler Lee at Garland Lakeview Centennial

 

District 15-5A

  • Hallsville at Marshall
  • Pine Tree at Longview
  • Greenville at Mount Pleasant
  • Sulphur Springs at Texas High

 

District 16-5A

  • Corsicana at Jacksonville
  • Whitehouse at Lindale
  • Nacogdoches at John Tyler

 

District 14-4A

  • Canton at Emory Rains
  • Van at Wills Point

 

District 15-4A

  • Pittsburg at Atlanta
  • Liberty-Eylau at Paris North Lamar
  • Paris at Pleasant Grove

 

District 16-4A

  • Bullard at Gladewater
  • Gilmer at Kilgore
  • Chapel Hill at Spring Hill

 

District 18-4A

  • Palestine at Mexia

 

District 19-4A

  • Henderson at Carthage
  • Tatum at Center

 

District 20-4A

  • Diboll at Huntington
  • Jasper at Lufkin Hudson

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Grand Saline
  • Harmony at Edgewood
  • Mineola at Quitman
  • Winona at Winnsboro

 

District 15-3A

  • Hooks at Cooper
  • Pattonville Prairiland at New Boston

 

District 16-3A

  • Queen City at Daingerfield
  • Linden-Kildare at Mount Vernon
  • Paul Pewitt at Mount Pleasant Chapel Hill

 

District 17-3A

  • White Oak at Elysian Fields
  • Sabine at Waskom
  • New Diana at Jefferson

 

District 18-3A

  • Rice at Eustace
  • Troup at Frankston
  • Corsicana Mildred at Malakoff
  • Arp at West Rusk

 

District 21-3A

  • Palestine Westwood at Crockett
  • Elkhart at New Waverly

 

District 22-3A

  • Garrison at Hemphill
  • Newton at Woden
  • Nacogdoches Central Heights at Woodville
  • Pollok Central at Corrigan-Camden

 

District 14-2A

  • Martin's Mill at Como-Pickton
  • Fruitvale at Sulphur Springs North Hopkins

 

District 15-2A

  • Detroit at Simms Bowie

 

District 16-2A

  • Big Sandy at Harleton
  • Union Grove at Ore City
  • McLeod at Hawkins

 

District 19-2A

  • LaPoynor at Cayuga
  • Cross Roads at Wortham

 

District 20-2A

  • Grapeland at Latexo
  • Slocum at Groveton

 

District 21-2A

  • Neches at Alto
  • New Summerfield at Cushing
  • Overton at Carlisle

 

District 22-2A

  • Shelbyville at Beckville
  • Joaquin at Martinsville
  • Tenaha at Timpson

 

District 23-2A

  • Broaddus at Zavalla
  • West Sabine at Lufkin Pineywoods
  • San Augustine at Brookeland

 

District 24-2A

  • Colmesneil at Evadale

 

District 24-A

  • Saltillo at Union Hill
  • Sulphur Bluff at Yantis
  • Karnack at Bloomburg

 

District 27-A

  • Richards at Oakwood

 

District 28-A

  • Chireno at Apple Springs
  • Douglass at Gary
  • Wells at Laneville

 

TAPPS District 2-4A

  • Bullard Brook Hill at Frisco Legacy
  • Tyler Grace at Tyler All Saints
  • Tyler Bishop Gorman at Carrollton Prince of Peace

 

Non-District

  • Brownsboro at Fairfield