The following is a list of girls basketball games involving East Texas schools for Friday, Jan. 16:

 

District 11-6A

  • Tyler Lee at Garland Naaman Forest

 

District 15-5A

  • Hallsville at Greenville
  • Longview at Mount Pleasant
  • Pine Tree at Sulphur Springs
  • Marshall at Texas High

 

District 16-5A

  • Lufkin at Jacksonville
  • John Tyler at Lindale
  • Nacogdoches at Corsicana

 

District 13-4A

  • Athens at Ferris

 

District 14-4A

  • Brownsboro at Emory Rains
  • Wills Point at Canton

 

District 15-4A

  • Paris North Lamar at Atlanta
  • Pleasant Grove at Pittsburg
  • Paris at Liberty-Eylau

 

District 16-4A

  • Spring Hill at Bullard
  • Gilmer at Chapel Hill
  • Kilgore at Gladewater

 

District 18-4A

  • Palestine at Madisonville

 

District 19-4A

  • Center at Carthage
  • Rusk at Henderson

 

District 20-4A

  • Huntington at Diboll
  • Lufkin Hudson at Jasper

 

District 14-3A

  • Winona at Alba-Golden
  • Harmony at Grand Saline
  • Edgewood at Mineola
  • Winnsboro at Quitman

 

District 15-3A

  • Hooks at Pattonville Prairiland
  • DeKalb at New Boston

 

District 16-3A

  • Daingerfield at Mount Vernon
  • Hughes Springs at Mount Pleasant Chapel Hill
  • Queen City at Paul Pewitt

 

District 17-3A

  • New Diana at White Oak
  • Sabine at Elysian Fields
  • Jefferson at Waskom

 

District 18-3A

  • Arp at Rice
  • West Rusk at Eustace
  • Malakoff at Frankston
  • Corsicana Mildred at Troup

 

District 21-3A

  • Elkhart at Crockett
  • Jewett Leon at Palestine Westwood

 

District 22-3A

  • Garrison at Corrigan-Camden
  • Hemphill at Newton
  • Nacogdoches Central Heights at Pollok Central
  • Woodville at Woden

 

District 14-2A

  • Como-Pickton at Fruitvale
  • Quinlan Boles at Martin's Mill
  • Cumby at Sulphur Springs North Hopkins

 

District 15-2A

  • Simms Bowie at Maud

 

District 16-2A

  • Big Sandy at McLeod
  • Hawkins at Union Grove
  • Harleton at Ore City

 

District 19-2A

  • LaPoynor at Cross Roads

 

District 20-2A

  • Centerville at Grapeland
  • Lovelady at Groveton
  • Latexo at Slocum

 

District 21-2A

  • Alto at Cushing
  • Carlisle at New Summerfield
  • Neches at Overton

 

District 22-2A

  • Beckville at Joaquin
  • Timpson at Martinsville
  • Tenaha at Shelbyville

 

District 23-2A

  • San Augustine at Broaddus
  • Brookeland at Lufkin Pineywoods
  • Zavalla at West Sabine

 

District 24-2A

  • Dallardsville Big Sandy at Colmesneil

 

District 24-A

  • Avinger at Union Hill
  • Sulphur Bluff at Saltillo
  • Yantis at Bloomburg

 

District 27-A

  • Groveton Centerville at Oakwood

 

District 28-A

  • Douglass at Chireno
  • Gary at Laneville
  • Mount Enterprise at Apple Springs

 

TAPPS District 2-4A

  • Dallas Shelton at Bullard Brook Hill
  • Carrollton Prince of Peace at Tyler All Saints
  • Dallas Christian at Tyler Grace
  • Bedford Brighter Horizon at Tyler Bishop Gorman