The following is a list of girls basketball games involving East Texas schools for Friday, Jan. 23:

 

District 11-6A

  • Rowlett at Tyler Lee

 

District 15-5A

  • Longview at Hallsville
  • Pine Tree at Greenville
  • Marshall at Sulphur Springs
  • Texas High at Mount Pleasant

 

District 16-5A

  • Jacksonville at Whitehouse
  • Lindale at Nacogdoches
  • John Tyler at Lufkin

 

District 13-4A

  • Athens at Mabank

 

District 14-4A

  • Brownsboro at Wills Point
  • Van at Canton

 

District 15-4A

  • Liberty-Eylau at Atlanta
  • Paris at Pittsburg
  • Pleasant Grove at Paris North Lamar

 

District 16-4A

  • Kilgore at Bullard
  • Gilmer at Spring Hill
  • Chapel Hill at Gladewater

 

District 18-4A

  • Palestine at Groesbeck

 

District 19-4A

  • Tatum at Carthage
  • Rusk at Center

 

District 20-4A

  • Jasper at Diboll
  • Huntington at Lufkin Hudson

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Edgewood
  • Winnsboro at Harmony
  • Grand Saline at Mineola
  • Quitman at Winona

 

District 15-3A

  • Paris Chisum at Hooks
  • New Boston at Redwater

 

District 16-3A

  • Daingerfield at Hughes Springs
  • Linden-Kildare at Mount Pleasant Chapel Hill
  • Mount Vernon at Queen City

 

District 17-3A

  • New Diana at Elysian Fields
  • Jefferson at Sabine
  • White Oak at Waskom

 

District 18-3A

  • Eustace at Arp
  • Frankston at Corsicana Mildred
  • Malakoff at Troup
  • West Rusk at Rice

 

District 21-3A

  • Onalaska at Crockett
  • Trinity at Elkhart
  • Palestine Westwood at New Waverly

 

District 22-3A

  • Woodville at Garrison
  • Pollok Central at Hemphill
  • Corrigan-Camden at Newton
  • Woden at Nacogdoches Central Heights

 

District 14-2A

  • Quinlan Boles at Como-Pickton
  • Martin's Mill at Sulphur Springs North Hopkins
  • Cumby at Fruitvale

 

District 15-2A

  • Simms Bowie at Bogata Rivercrest

 

District 16-2A

  • Big Sandy at Hawkins
  • Harleton at Union Grove
  • McLeod at Ore City

 

District 19-2A

  • Cayuga at Kerens
  • Wortham at LaPoynor
  • Dawson at Cross Roads

 

District 20-2A

  • Grapeland at Groveton
  • Lovelady at Slocum
  • Centerville at Latexo

 

District 21-2A

  • Alto at New Summerfield
  • Overton at Cushing
  • Carlisle at Neches

 

District 22-2A

  • Tenaha at Beckville
  • Timpson at Joaquin
  • Shelbyville at Martinsville

 

District 23-2A

  • Broaddus at Lufkin Pineywoods
  • San Augustine at Zavalla
  • Brookeland at West Sabine

 

District 24-A

  • Avinger at Yantis
  • Karnack at Union Hill

 

District 27-A

  • Oakwood at Buckholts

 

TAPPS District 2-4A

  • Tyler Bishop Gorman at Bullard Brook Hill
  • Dallas at Tyler All Saints