The following is a list of girls basketball games involving East Texas schools for Tuesday, Feb. 3:

 

District 11-6A

  • North Garland at Tyler Lee

 

District 15-5A

  • Mount Pleasant at Hallsville
  • Marshall at Longview
  • Texas High at Pine Tree
  • Greenville at Sulphur Springs

 

District 16-5A

  • Jacksonville at Lindale
  • Corsicana at John Tyler
  • Whitehouse at Lufkin

 

District 13-4A

  • Ferris at Athens

 

District 14-4A

  • Emory Rains at Brownsboro
  • Canton at Wills Point

 

District 15-4A

  • Atlanta at Paris North Lamar
  • Pittsburg at Pleasant Grove
  • Liberty-Eylau at Paris

 

District 16-4A

  • Bullard at Spring Hill
  • Chapel Hill at Gilmer
  • Gladewater at Kilgore

 

District 18-4A

  • Madisonville at Palestine

 

District 19-4A

  • Carthage at Center
  • Henderson at Rusk

 

District 20-4A

  • Diboll at Jasper
  • Lufkin Hudson at Huntington

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Winnsboro
  • Mineola at Harmony
  • Winona at Edgewood
  • Grand Saline at Quitman

 

District 15-3A

  • New Boston at Paris Chisum
  • Redwater at DeKalb

 

District 16-3A

  • Paul Pewitt at Daingerfield
  • Linden-Kildare at Hughes Springs
  • Mount Pleasant Chapel Hill at Mount Vernon

 

District 17-3A

  • Sabine at Elysian Fields
  • Waskom at Jefferson
  • White Oak at New Diana

 

District 18-3A

  • Troup at Arp
  • Malakoff at Eustace
  • Frankston at West Rusk

 

District 21-3A

  • Crockett at Buffalo
  • Onalaska at Elkhart
  • Palestine Westwood at Trinity

 

District 22-3A

  • Newton at Garrison
  • Nacogdoches Central Heights at Hemphill
  • Pollok Central at Woodville
  • Corrigan-Camden at Woden

 

District 14-2A

  • Fruitvale at Como-Pickton
  • Martin's Mill at Quinlan Boles
  • Sulphur Springs North Hopkins at Cumby

 

District 15-2A

  • Maud at Simms Bowie

 

District 16-2A

  • McLeod at Big Sandy
  • Union Grove at Hawkins
  • Ore City at Harleton

 

District 19-2A

  • Dawson at Cayuga
  • Cross Roads a Hubbard
  • LaPoynor at Kerens

 

District 20-2A

  • Grapeland at Centerville
  • Groveton at Lovelady
  • Slocum at Latexo

 

District 21-2A

  • Cushing at Alto
  • New Summerfield at Carlisle
  • Overton at Neches

 

District 22-2A

  • Joaquin at Beckville
  • Martinsville at Timpson
  • Shelbyville at Tenaha

 

District 23-2A

  • Broaddus at San Augustine
  • Lufkin Pineywoods at Brookeland
  • West Sabine at Zavalla

 

District 24-2A

  • Colmesneil at Hull-Daisetta

 

District 24-A

  • Avinger at Karnack
  • Union Hill at Bloomburg
  • Saltillo at Yantis

 

District 27-A

  • Kennard at Oakwood

 

District 28-A

  • Chireno at Gary
  • Wells at Mount Enterprise
  • Apple Springs at Laneville

 

TAPPS District 2-4A

  • Bullard Brook Hill at Tyler Grace
  • Tyler Bishop Gorman at Tyler All Saints