East Texas Basketball: Girls’ Tuesday Schedule [January 20]
The following is a list of girls basketball games involving East Texas schools for Tuesday, Jan. 20:
District 11-6A
- Tyler Lee at Garland Sachse
District 15-5A
- Hallsville at Pine Tree
- Sulphur Springs at Longview
- Mount Pleasant at Marshall
- Greenville at Texas High
District 16-5A
- Nacogdoches at Jacksonville
- Lufkin at Lindale
- Whitehouse at Corsicana
District 13-4A
- Crandall at Athens
DIstrict 14-4A
- Canton at Brownsboro
- Emory Rains at Van
District 15-4A
- Atlanta at Pleasant Grove
- Pittsburg at Liberty-Eylau
District 16-4A
- Bullard at Chapel Hill
- Gladewater at Gilmer
- Spring Hill at Kilgore
District 19-4A
- Carthage at Rusk
- Henderson at Tatum
District 20-4A
- Diboll at Lufkin Hudson
- Jasper at Huntington
District 14-3A
- Mineola at Alba-Golden
- Harmony at Quitman
- Edgewood at Winnsboro
- Winona at Grand Saline
District 15-3A
- New Boston at Hooks
- Redwater at Pattonville Prairiland
District 16-3A
- Hughes Springs at Mount Vernon
- Linden-Kildare at Paul Pewitt
- Queen City at Mount Pleasant Chapel Hill
District 17-3A
- Elysian Fields at Jefferson
- Sabine at White Oak
- Waskom at New Diana
District 18-3A
- Frankston at Arp
- Eustace at Corsicana Mildred
- Rice at Malakoff
- Troup at West Rusk
District 21-3A
- Jewett Leon at Crockett
- Elkhart at Buffalo
- Onalaska at Palestine Westwood
District 22-3A
- Garrison at Woden
- Hemphill at Woodville
- Newton at Pollok Central
- Nacogdoches Central Heights at Corrigan-Camden
District 14-2A
- Como-Pickton at Cumby
- Fruitvale at Martin's Mill
- Sulphur Springs North Hopkins at Quinlan Boles
District 15-2A
- Clarksville at Simms Bowie
District 16-2A
- Ore City at Big Sandy
- Union Grove at McLeod
- Hawkins at Harleton
District 19-2A
- Hubbard at Cayuga
- LaPoynor at Dawson
District 20-2A
- Slocum at Grapeland
- Latexo at Lovelady
- Groveton at Centerville
District 21-2A
- Carlisle at Alto
- Cushing at Neches
- New Summerfield at Overton
District 22-2A
- Beckville at Timpson
- Joaquin at Shelbyville
- Martinsville at Tenaha
District 23-2A
- West Sabine at Broaddus
- Lufkin Pineywoods at San Augustine
- Zavalla at Brookeland
District 24-2A
- Saratoga West Hardin at Colmesneil
District 24-A
- Union Hill at Sulphur Bluff
- Saltillo at Karnack
District 27-A
- North Zulch at Oakwood
District 28-A
- Wells at Chireno
- Douglass at Apple Springs
- Mount Enterprise at Laneville
TAPPS District 2-4A
- Tyler All Saints at Bedford Brighter Horizon
- Tyler Grace at Tyler Bishop Gorman