BOYS

CLASS 6A

Region II

  • Tyler Lee vs. The Woodlands, 5 p.m. Thursday (March 29), Lufkin Hudson HS
  • Lufkin vs. Mesquite, 7 p.m. Thursday (March 29), Tyler Junior College
  • Longview vs. Conroe, 8 p.m. Thursday (March 29), Nacogdoches HS

CLASS 5A

Region II

  • Mount Pleasant vs. Mesquite Poteet, 6 p.m. Friday (March 30), Mount Pleasant HS
  • Sulphur Springs vs. Lucas Lovejoy, 7 p.m. Thursday (March 29), Wylie HS
  • Pine Tree vs. Wylie East, 6 p.m. Thursday (March 29), Sulphur Springs HS

Region III

  • Nacogdoches vs. Waco University, 8 p.m. Thursday (March 29), Athens HS
  • Lindale vs. A&M Consolidated, 8 p.m. Thursday (March 29), Crockett HS

CLASS 4A

Region II

  • Kilgore vs. Athens, 6 p.m. Thursday (March 29), Bullard HS
  • Palestine vs. Tatum, 8 p.m. Friday (March 30), Nacogdoches HS
  • Chapel Hill vs. Carthage, 7 p.m. Thursday (March 29), Pirate Stadium, Longview
  • Henderson vs. Mineola, 7 p.m. Thursday (March 29), Tyler All Saints Episcopal School

Region III

  • Lufkin Hudson vs. Little Cypress-Mauriceville, 7 p.m. Thursday (March 29), Hudson HS
  • Center vs. East Chambers, TBD
  • Jasper vs. Port Arthur Bob Hope, 5 p.m. Thursday (March 29), Thomas Stadium, Beaumont
  • Crockett vs. Houston North Forest, 6 p.m. Thursday (March 29), Crockett HS

GIRLS

CLASS 6A

Region II

  • Lufkin vs. Rockwall-Heath, 7 p.m. Thursday (March 29), Longview HS
  • Tyler Lee at Conroe Oak Ridge, 6 p.m. Thursday (March 29)

CLASS 5A

Region II

  • Hallsville vs. Mesquite Poteet, 6 p.m. Thursday (March 29), Mineola HS
  • Pine Tree vs. Highland Park, 6 p.m. Thursday (March 29), Tyler Junior College
  • Sulphur Springs vs. Wylie East, 6 p.m. Thursday (March 29), Wilkerson Sanders Memorial Stadium, Rockwall
  • Mount Pleasant vs. North Forney, 6 p.m. Thursday (March 29), Greenville HS

Region III

  • Jacksonville vs. Waco University, 6 p.m. Thursday (March 29), Athens HS
  • Nacogdoches vs. Bryan, 7 p.m. Thursday (March 29), Ellis Field, College Station
  • Whitehouse vs. A&M Consolidated, 6 p.m. Thursday (March 29), Consolidated HS

CLASS 4A

Region II

  • Kilgore vs. Bullard, 5:30 p.m. Thursday (March 29), R.E. St. John Memorial Stadium, Kilgore
  • Palestine vs. Tatum, 6 p.m. Friday (March 30), Nacogdoches HS
  • Chapel Hill vs. Spring Hill, TBD
  • Henderson vs. Athens, 5:30 p.m. Thursday (March 30), Tyler All Saints Episcopal School

Region III

  • Jasper vs. Port Arthur Bob Hope, 3 p.m. Thursday (March 29), Thomas Stadium, Beaumont
  • Lufkin Hudson vs. Bridge City, 6 p.m. Thursday (March 29), Jasper HS
  • Diboll vs. Little Cypress-Mauriceville, 5 p.m. Thursday (March 29), Lufkin Hudson HS