CLASS 5A

Region III

Lindale vs. Magnolia West

(Best-of-three series)
At Fairfield HS
  • Game 1: Magnolia West 8, Lindale 0
  • Game 2: Magnolia West 7, Lindale 0

CLASS 4A

Region II

Carthage vs. Canton

(Best-of-three series)
At Brook Hill HS, Bullard
  • Game 1: Carthage 10, Canton 0
  • Game 2: Carthage 9, Canton 0

Bullard vs. Pittsburg

(Best-of-three series)
At Pine Tree HS, Longview
  • Game 1: Bullard 4, Pittsburg 3
  • Game 2: Pittsburg 4, Bullard 2
  • Game 3: Pittsburg 7, Bullard 0

Henderson vs. Paris North Lamar

  • One-game playoff: North Lamar 11, Henderson 0

Atlanta vs. Rusk

(Best-of-three series)
At Hallsville HS
  • Game 1: Rusk 2, Atlanta 1
  • Game 2: Rusk 2, Atlanta 1

Region III

Athens vs. Liberty Hill

(Best-of-three series)
At Waco ISD Complex
  • Game 1: Liberty Hill 10, Athens 0
  • Game 2: Liberty Hill 14, Athens 2

Huntington vs. Cleveland Tarkington

  • One-game playoff: Huntington 12, Tarkington 2

CLASS 3A

Region II

Alba-Golden vs. Pottsboro

(Best-of-three series)
At Texas A&M-Commerce
  • Game 1: Pottsboro 11, Alba-Golden 1
  • Game 2: Pottsboro 5, Alba-Golden 0

White Oak vs. Redwater

(Best-of-three series)
  • Game 1: Redwater 1, White Oak 0
  • Game 2: Redwater 1, White Oak 0

Harmony vs. Hooks

(Best-of-three series)
  • Game 1: Hooks 3, Harmony 0
  • Game 2: Hooks 3, Harmony 2

Mineola vs. Pilot Point

  • One-game playoff: Pilot Point 8, Mineola 3

Hughes Springs vs. New Diana

(Best-of-three series)
At East Texas Baptist, Marshall
  • Game 1: Hughes Springs 15, New Diana 6
  • Game 2: Hughes Springs 9, New Diana 5

Harleton vs. Pattonville Prairiland

(Best-of-three series)
At New Boston HS
  • Game 1: Prairiland 4, Harleton 0
  • Game 2: Harleton 3, Prairiland 2
  • Game 3: Prairiland 8, Harleton 7

Region III

Elkhart vs. West

(Best-of-three series)
At Buffalo HS
  • Game 1: West 4, Elkhart 1
  • Game 2: West 15, Elkhart 2

Pollok Central vs. East Bernard

(Best-of-three series)
At Mumford HS
  • Game 1: Central 5, East Bernard 0
  • Game 2: Central 3, East Bernard 2

Corrigan-Camden vs. Hardin

(Best-of-three series)
At New Caney Porter HS
  • Game 1: Corrigan-Camden 2, Hardin 1 (10 innings)
  • Game 2: Corrigan-Camden 4, Hardin 1

Malakoff vs. Whitney

(Best-of-three series)
At Waxahachie HS
  • Game 1: Malakoff 5, Whitney 2
  • Game 2: Malakoff 8, Whitney 4

Woodville vs. Buna

  • One-game playoff: Woodville 11, Buna 1

Garrison vs. Altair Rice Consolidated

(Best-of-three series)
  • Game 1: Rice Consolidated 12, Garrison 5
  • Game 2: Garrison 12, Rice Consoldiated 2
  • Game 3: Garrison 15, Rice Consolidated 5

CLASS 2A

Region III

Martin’s Mill vs. McLeod

  • One-game playoff: Martin's Mill 14, McLeod 4

Hawkins vs. Maud

  • One-game playoff: Hawkins 14, Maud 4

Colmesneil vs. Cushing

  • One-game playoff: Cushing 3, Colmesneil 0

Woden vs. Neches

  • One-game playoff: Woden 12, Neches 1

Carlisle vs. Bogata Rivercrest

  • One-game playoff: Rivercrest 10, Carlisle 5

Cross Roads vs. Avery

(Best-of-three series)

At LeTourneau University, Longview

  • Game 1: Cross Roads 7, Avery 4
  • Game 2: Cross Roads 8, Avery 1

Joaquin vs. West Sabine

(Best-of-three series)
  • Game 1: Joaquin 6, West Sabine 3
  • Game 2: Joaquin 8, West Sabine 0

Alto vs. Dallardsville Big Sandy

(Best-of-three series)
At Lufkin Hudson HS
  • Game 1: Big Sandy 12, Alto 9
  • Game 2: Big Sandy 14, Alto 5

CLASS A

Region III

Union Hill vs. Bloomburg

  • One-game playoff: Union Hill 7, Bloomburg 5

Fruitvale vs. Sulphur Bluff

  • One-game playoff: Fruitvale 7, Sulphur Bluff 4

Slocum vs. Martinsville

  • One-game playoff: Slocum 16, Martinsville 5