CLASS 5A

Region II

Lufkin vs. Mansfield Timberview
(Best-of-three series)
  • Game 1: Lufkin 15, Timberview 3
  • Game 2: Lufkin 11, Timberview 1
Hallsville vs. Ennis
  • One-game playoff: Hallsville 14, Ennis 13
Mount Pleasant vs. Mansfield Legacy
(Best-of-three series)
At Lindale ISD Softball Complex
  • Game 1: Legacy 9, Mount Pleasant 4
  • Game 2: Legacy 7, Mount Pleasant 5
Sulphur Springs vs. Waxahachie
  • One-game playoff: Sulphur Springs 14, Waxahachie 4

CLASS 4A

Region II

Bullard vs. Brownsboro
(Best-of-three series)
  • Game 1: Bullard 6, Brownsboro 5
  • Game 2: Brownsboro 5, Bullard 4
  • Game 3: Bullard 17, Brownsboro 1
Pleasant Grove vs. Ferris
(Best-of-three series)
At LeTourneau University, Longview
  • Game 1: Pleasant Grove 8, Ferris 1
  • Game 2: Pleasant Grove 22, Ferris 1
Van vs. Atlanta
  • One-game playoff: Atlanta 12, Van 2

Region III

Lufkin Hudson vs. Lorena
(Best-of-three series)
  • Game 1: Lorena 2, Hudson 1
  • Game 2: Lorena 3, Hudson 2
Rusk vs. Madisonville
(Best-of-three series)
At Palestine Westwood HS
  • Game 1: Rusk 10, Madisonville 0
  • Game 2: Rusk 10, Madisonville 0
Carthage vs. China Spring
  • One-game playoff: China Spring 9, Carthage 7
Huntington vs. Robinson
  • One-game playoff: Robinson 10, Huntington 0

CLASS 3A

Region II

Hughes Springs vs. Van Alstyne
(Best-of-three series)
  • Game 1: Hughes Springs 13, Van Alstyne 10
  • Game 2: Hughes Springs 12, Van Alstyne 0
Redwater vs. Lone Oak
(Best-of-three series)
At Pine Tree HS, Longview
  • Game 1: Redwater 9, Lone Oak 1
  • Game 2: Redwater 4, Lone Oak 3
Hooks vs. Commerce
(Best-of-three series)
At Northeast Texas CC, Mount Pleasant
  • Game 1: Hooks 9, Commerce 3
  • Game 2: Hooks 6, Commerce 2

Region III

Sabine vs. Little River Academy
(Best-of-three series)
At Corsicana HS
  • Game 1: Academy 6, Sabine 3
  • Game 2: Academy 6, Sabine 1
Corrigan-Camden vs. Danbury
(Best-of-three series)
At Conroe Porter HS
  • Game 1: Danbury 5, Corrigan-Camden 2
  • Game 2: Danbury 11, Corrigan-Camden 1
Pollok Central vs. Hardin
(Best-of-three series)
At Jasper HS
  • Game 1: Hardin 1, Central 0
  • Game 2: Central 2, Hardin 1
  • Game 3: Central 1, Hardin 0
Malakoff vs. Rogers
(Best-of-three series)
At Hillsboro HS
  • Game 1: Malakoff 9, Rogers 6
  • Game 2: Malakoff 5, Rogers 1
White Oak vs. Franklin
(Best-of-three series)
At Malakoff HS
  • Game 1: White Oak 2, Franklin 1
  • Game 2: White Oak 4, Franklin 1
Woodville vs. Buna
(Best-of-three series)
At Jasper HS
  • Game 1: Woodville 6, Buna 2
  • Game 2: Woodville 5, Buna 4
Elkhart vs. Boling
(Best-of-three series)
At The Woodlands College Park HS
  • Game 1: Boling 6, Elkhart 1
  • Game 2: Boling 10, Elkhart 0

CLASS 2A

Region III

Martin's Mill vs. Ore City
(Best-of-three series)
At Mineola HS
  • Game 1: Martin's Mill 3, Ore City 0
  • Game 2: Martin's Mill 6, Ore City 1
Beckville vs. Bogata Rivercrest
(Best-of-three series)
At Hughes Springs HS
  • Game 1: Beckville 9, Rivercrest 0
  • Game 2: Beckville 12, Rivercrest 0
Groveton vs. Latexo
(Best-of-three series)
  • Game 1: Groveton 4, Latexo 2
  • Game 2: Groveton 4, Latexo 3, 8 innings
West Sabine vs. Cushing
(Best-of-three series)
  • Game 1: Cushing 9, West Sabine 2
  • Game 2: Cushing 10, West Sabine 5
Hawkins vs. Avery
  • One-game playoff: Hawkins 14, Avery 7
Harleton vs. Cayuga
  • One-game playoff: Harleton 11, Cayuga 1
Joaquin vs. Chireno
  • One-game playoff: Joaquin 4, Chireno 3
Slocum vs. Colmesneil
(Best-of-three series)
At Nacogdoches HS
  • Game 1: Slocum 7, Colmesneil 2
  • Game 2: Slocum 18, Colmesneil 1