CLASS 5A

Region II

Lufkin vs. Hallsville
(Best-of-three series)
  • Game 1: Lufkin 1, Hallsville 0
  • Game 2: Lufkin 7, Hallsville 5
Sulphur Springs vs. Mansfield Legacy
(Best-of-three series)
At Royse City HS
  • Game 1: Legacy 12, Sulphur Springs 4
  • Game 2: Sulphur Springs 8, Legacy 2
  • Game 3: Legacy 18, Sulphur Springs 1

CLASS 4A

Region II

Bullard vs. Pleasant Grove
(Best-of-three series)
  • Game 1: Pleasant Grove 11, Bullard 1
  • Game 2: Pleasant Grove 8, Bullard 1
Atlanta vs. Paris North Lamar
(Best-of-three series)
At Northeast Texas CC, Mount Pleasant
  • Game 1: Atlanta 7, North Lamar 6, 12 innings
  • Game 2: North Lamar 6, Atlanta 5
  • Game 3: North Lamar 5, Atlanta 4

Region III

Rusk vs. Lorena
(Best-of-three series)
At Corsicana HS
  • Game 1: Lorena 5, Rusk 2, 13 innings
  • Game 2: Lorena 1, Rusk 0

CLASS 3A

Region II

Hughes Springs vs. Redwater
(Best-of-three series
At Pine Tree HS, Longview
  • Game 1: Hughes Springs 4, Redwater 2
  • Game 2: Redwater 4, Hughes Springs 3
  • Game 3: Redwater 7, Hughes Springs 6
Hooks vs. Tom Bean
(Best-of-three series)
At Mineola HS
  • Game 1: Hooks 4, Tom Bean 1
  • Game 2: Hooks 6, Tom Bean 0

Region III

Pollok Central vs. Danbury
(Best-of-three series)
At The Woodlands College Park HS
  • Game 1: Danbury 1, Central 0
  • Game 2: Danbury 7, Central 5
Malakoff vs. White Oak
  • One-game playoff: Malakoff 2, White Oak 1
Woodville vs. Boling
(Best-of-three series)
At New Caney Porter HS
  • Game 1: Boling 4, Woodville 3, 9 innings
  • Game 2: Woodville 3, Boling 2
  • Game 3: TBD Monday (May 16, TBD

CLASS 2A

Region III

Martin's Mill vs. Beckville
  • One-game playoff: Beckville 13, Martin's Mill 0
Groveton vs. Cushing
(Best-of-three series)
At Angelina College, Lufkin
  • Game 1: Groveton 7, Cushing 5
  • Game 2: Groveton 7, Cushing 1
Hawkins vs. Harleton
  • One-game playoff: Harleton 13, Hawkins 0
Joaquin vs. Slocum
(Best-of-three series)
At Nacogdoches HS
  • Game 1: Joaquin 9, Slocum 3
  • Game 2: Joaquin 8, Slocum 4