East Texas Players On TABC All-Region Teams
(* -- indicates all-state selection)

 

CLASS 5A REGION II

  • Ravan Chism, Sr., G, Longview
  • Chanell Hayes, Sr., G, Texas High
  • NaTasha Mack, Jr., P, Lufkin
  • Amia Wickware, Sr., F, John Tyler

 

CLASS 4A REGION II

  • Lexi Kirgan, Jr., P, Bullard
  • Madison McCaffity, Sr., Canton
  • Shaundrea Rhymes, Sr., P, Pittsburg
  • Brette Wacha, Jr., F, Pleasant Grove

 

CLASS 4A REGION III

  • *Alexes Bell, Sr., G, Tatum
  • Mia Williams, Soph., G, Diboll

 

CLASS 3A REGION II

  • *Macie Arrington, Sr., G, Alba-Golden
  • Jordan Dawson, Sr., P, Alba-Golden
  • Emily Ellis, Sr., G, Mount Pleasant Chapel Hill
  • Bailey Swanner, Sr., F, Winnsboro
  • Marqueshia Thompson, Sr., New Boston

 

CLASS 3A REGION III

  • Jade Barge, Soph., F, Elysian Fields
  • Taylor Due, Sr., G, Pollok Central
  • Makenzie Goll, Jr., F, White Oak
  • Latesha Gray, Sr., G, Frankston
  • Karley McHenry, Jr., G, Pollok Central
  • *Jessica Munoz, Jr., P, Nacogdoches Central Heights
  • Josee Ross, Sr., P, Troup
  • Madison Spears, Jr., F, Elysian Fields

 

CLASS 2A REGION II

  • *Cheyenne Brown, Sr, P, Martin's Mill
  • *Hailey Celsur, Soph., G, Martin's Mill
  • Kassidy Kruse, Union Grove
  • Briley Moon, Fr., G, Martin's Mill

 

CLASS 2A REGION III

  • Kelsey Bristow, Sr., G, LaPoynor
  • Ke'Anya Davis, Jr., G, Tenaha
  • *Te'Aire Hambrick, Fr., G, LaPoynor
  • Jordan Ives, Sr., F, Slocum
  • Aly Jenkins, Jr., F, Cayuga
  • Jordan Quail, Jr., G, Zavalla
  • Heather Raney, Sr., G, Overton
  • Daisy Sequeda, Sr., G, Martinsville
  • *Madison Spears, Sr., G, Cayuga
  • Haley Terry, Sr., G, LaPoynor

 

CLASS A REGION III

  • Paula Boekhorst, Soph., F, Saltillo
  • *Haylee Clover, Soph., F, Saltillo

 

CLASS A REGION IV

  • Ramsi Benteley, Soph., G, Apple Springs
  • Carrigan Glover, Sr., G, Wells
  • Lillian Hollins, Soph, G, Apple Springs
  • Candace Hudson, Sr., G, Oakwood
  • *Lainey Lee, Jr., P, Chireno
  • Chloe Woodson, Soph., P, Chireno