East Texas Boys Basketball Schedule (Feb. 12)

District 11-6A

  • Sachse at Tyler Lee

District 15-5A

  • Longview at Sulphur Springs
  • Marshall at Mount Pleasant
  • Texas High at Greenville
  • Pine Tree at Hallsville

District 16-5A

  • Whitehouse at Corsicana
  • Lufkin at Lindale
  • Nacogdoches at Jacksonville

District 14-4A

  • Canton at Emory Rains
  • Van at Wills Point

District 15-4A

  • Atlanta at Pittsburg
  • Paris North Lamar at Liberty-Eylau
  • Pleasant Grove at Paris

District 16-4A

  • Bullard at Gladewater
  • Chapel Hill at Spring Hill
  • Gilmer at Kilgore

District 18-4A

  • Palestine at Mexia

District 19-4A

  • Henderson at Carthage
  • Tatum at Center

District 20-4A

  • Jasper at Diboll
  • Huntington at Lufkin Hudson

District 14-3A

  • Mineola at Alba-Golden
  • Harmony at Quitman
  • Edgewood at Winnsboro
  • Winona at Grand Saline

District 15-3A

  • Hooks at New Boston
  • Redwater at Pattonville Prairiland

District 16-3A

  • Hughes Springs at Mount Vernon
  • Linden-Kildare at Paul Pewitt
  • Queen City at Mount Pleasant Chapel Hill

District 17-3A

  • New Diana at Jefferson
  • White Oak at Elysian Fields
  • Sabine at Waskom

District 18-3A

  • Arp at Rice
  • West Rusk at Eustace
  • Malakoff at Frankston
  • Corsicana Mildred at Troup

District 21-3A

  • Jewett Leon at Crockett
  • Elkhart at Buffalo
  • Onalaska at Palestine Westwood

District 22-3A

  • Garrison at Woden
  • Hemphill at Woodville
  • Newton at Pollok Central
  • Nacogdoches Central Heights at Corrigan-Camden

District 14-2A

  • Martin's Mill at Como-Pickton
  • Sulphur Springs North Hopkins at Fruitvale

District 15-2A

  • Detroit at Simms Bowie

District 16-2A

  • Harleton at Big Sandy
  • Union Grove at Ore City
  • McLeod at Hawkins

District 19-2A

  • Cayuga at Hubbard
  • LaPoynor at Dawson

District 20-2A

  • Grapeland at Latexo
  • Slocum at Groveton

District 21-2A

  • Neches at Alto
  • New Summerfield at Cushing
  • Overton at Carlisle

District 22-2A

  • Shelbyville at Beckville
  • Joaquin at Martinsville
  • Tenaha at Timpson

District 23-2A

  • Broaddus at Zavalla
  • West Sabine at Lufkin Pineywoods
  • San Augustine at Brookeland

District 24-2A

  • West Hardin at Colmesneil

District 24-A

  • Union Hill at Avinger
  • Bloomburg at Saltillo
  • Yantis at Sulphur Bluff

District 27-A

  • North Zulch at Oakwood

District 28-A

  • Douglass at Apple Springs
  • Wells at Chireno
  • Mount Enterprise at Laneville