East Texas Boys Basketball Schedule (Jan. 29)

District 11-6A

  • Tyler Lee at Garland

District 15-5A

  • Greenville at Longview
  • Pine Tree at Marshall
  • Hallsville at Texas High
  • Sulphur Springs at Mount Pleasant

District 16-5A

  • Whitehouse at John Tyler
  • Corsicana at Lindale
  • Nacogdoches at Lufkin

District 13-4A

  • Kaufman at Athens

District 14-4A

  • Van at Brownsboro

District 15-4A

  • Atlanta at Paris
  • Pleasant Grove at Liberty-Eylau
  • Paris North Lamar at Pittsburg

District 16-4A

  • Bullard at Gilmer
  • Chapel Hill at Kilgore
  • Gladewater at Spring Hill

District 19-4A

  • Henderson at Center
  • Tatum at Rusk

District 20-4A

  • Diboll at Lufkin Hudson
  • Jasper at Huntington

District 14-3A

  • Alba-Golden at Quitman
  • Winona at Harmony
  • Grand Saline at Edgewood
  • Mineola at Winnsboro

District 15-3A

  • Hooks at DeKalb
  • Redwater at Cooper

District 16-3A

  • Linden-Kildare at Daingerfield
  • Queen City at Hughes Springs
  • Paul Pewitt at Mount Vernon

District 17-3A

  • Sabine at New Diana
  • Waskom at Elysian Fields
  • White Oak at Jefferson

District 18-3A

  • Arp at Malakoff
  • Eustace at Troup
  • Frankston at Rice
  • West Rusk at Corsicana Mildred

District 21-3A

  • Crockett at New Waverly
  • Jewett Leon at Elkhart
  • Palestine Westwood at Buffalo

District 22-3A

  • Nacogdoches Central Heights at Garrison
  • Corrigan-Camden at Hemphill
  • Newton at Woodville
  • Pollok Central at Woden

District 14-2A

  • Sulphur Springs North Hopkins at Como-Pickton
  • Fruitvale at Quinlan Boles
  • Martin's Mill at Cumby

District 15-2A

  • Avery at Simms Bowie

District 16-2A

  • McLeod at Harleton
  • Ore City at Hawkins
  • Union Grove at Big Sandy (Sat.)

District 19-2A

  • Cross Roads at Cayuga
  • LaPoynor at Hubbard

District 20-2A

  • Grapeland at Lovelady
  • Slocum at Centerville
  • Groveton at Latexo

District 21-2A

  • Overton at Alto
  • Cushing at Carlisle
  • New Summerfield at Neches

District 22-2A

  • Martinsville at Beckville
  • Joaquin at Tenaha
  • Shelbyville at Timpson

District 23-2A

  • Broaddus at Brookeland
  • Lufkin Pineywoods at Zavalla
  • West Sabine at San Augustine

District 24-2A

  • Colmesneil at Port Arthur Hope

District 24-A

  • Bloomburg at Avinger
  • Union Hill at Sulphur Bluff
  • Yantis at Saltillo

District 27-A

  • Richards at Groveton Centerville
  • Calvert at Oakwood

District 28-A

  • Chireno at Laneville
  • Douglass at Mount Enterprise
  • Wells at Gary