East Texas Girls Basketball Schedule (Feb. 5)

District 11-6A

  • Rockwall at Tyler Lee

District 15-5A

  • Texas High at Longview
  • Greenville at Marshall
  • Mount Pleasant at Pine Tree
  • Sulphur Springs at Hallsville

District 16-5A

  • Jacksonville at John Tyler
  • Whitehouse at Nacogdoches
  • Corsicana at Lufkin

District 13-4A

  • Crandall at Athens

District 14-4A

  • Canton at Brownsboro
  • Emory Rains at Van

District 15-4A

  • Atlanta at Pleasant Grove
  • Pittsburg at Liberty-Eylau

District 16-4A

  • Bullard at Chapel Hill
  • Gladewater at Gilmer
  • Spring Hill at Kilgore

District 18-4A

  • Fairfield at Palestine

District 19-4A

  • Carthage at Rusk
  • Henderson at Tatum

District 20-4A

  • Diboll at Huntington
  • Jasper at Lufkin Hudson

District 14-3A

  • Alba-Golden at Harmony
  • Quitman at Edgewood
  • Grand Saline at Winnsboro
  • Mineola at Winona

District 15-3A

  • Redwater at Hooks
  • New Boston at Cooper

District 16-3A

  • Mount Pleasant Chapel Hill at Daingerfield
  • Paul Pewitt at Hughes Springs
  • Linden-Kildare at Queen City

District 17-3A

  • Waskom at New Diana
  • Elysian Fields at Jefferson
  • Sabine at White Oak

District 18-3A

  • Corsicana Mildred at Arp
  • Frankston at Eustace
  • Malakoff at West Rusk
  • Troup at Rice

District 21-3A

  • Crockett at Trinity
  • Palestine Westwood at Elkhart

District 22-3A

  • Pollok Central at Garrison
  • Woden at Hemphill
  • Newton at Nacogdoches Central Heights
  • Corrigan-Camden at Woodville

District 14-2A

  • Como-Pickton at Cumby
  • Fruitvale at Martin's Mill
  • Sulphur Springs North Hopkins at Quinlan Boles

District 15-2A

  • Clarksville at Simms Bowie

District 16-2A

  • Union Grove at McLeod
  • Hawkins at Harleton
  • Ore City at Big Sandy (Sat.)

District 19-2A

  • Wortham at Cayuga
  • Cross Roads at Kerens

District 20-2A

  • Slocum at Grapeland
  • Groveton at Centerville

District 21-2A

  • Carlisle at Alto
  • Cushing at Neches
  • New Summerfield at Overton

District 22-2A

  • Beckville at Timpson
  • Joaquin at Shelbyville
  • Martinsville at Tenaha

District 23-2A

  • West Sabine at Broaddus
  • Lufkin Pineywoods at San Augustine
  • Zavalla at Brookeland

District 24-2A

  • Colmesneil at Sabine Pass

District 24-A

  • Avinger at Sulphur Bluff
  • Union Hill at Saltillo
  • Yantis at Bloomburg

District 27-A

  • Kennard at Groveton Centerville

District 28-A

  • Wells at Douglass
  • Apple Springs at Gary
  • Chireno at Mount Enterprise