CLASS 4A

Region II
Bi-District
  • Lindale 47, Waxahachie 46
  • Sherman 63, Sulphur Springs 44
  • Wylie 72, Texas High 61
  • Mansfield Summit 45, Jacksonville 31
  • Arlington Seguin 62, Nacogdoches 47
  • Lucas Lovejoy 40, Mount Pleasant 33
  • McKinney North 78, Pine Tree 26
  • Red Oak 70, John Tyler 60
Area
  • Lindale vs Sherman, 6 p.m. Friday (Feb. 15), North Forney HS

 

CLASS 3A

Region II
Bi-District
  • Pittsburg 49, Quinlan Ford 23
  • Spring Hill 58, Mabank 50
  • Crandall 64, Pleasant Grove 55
  • Gilmer 46, Canton 43
Area
  • Pittsburg vs. Bullard, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Lindale HS
  • Spring Hill 63, Emory Rains 42 (Thursday in Lindale)
  • Crandall 59, Mineola 46 (Thursday in Royse City)
  • Liberty-Eylau 54, Gilmer 29 (Thursday in New Boston)

 

Region III
Bi-District
  • Palestine 53, Pollok Central 45
Area
  • Diboll vs. Waco La Vega, 2 p.m. Saturday (Feb. 16), Palestine HS
  • China Spring vs. Palestine, TBD Friday (Feb. 15), Corsicana HS

 

CLASS 2A

Region II
Bi-District
  • Edgewood 46, Scurry-Rosser 32
  • Mount Pleasant Chapel Hill 77, Hughes Springs 26
  • Alba-Golden 58, Malakoff 22
  • Clarksville 57, Paul Pewitt 52
Area
  • Edgewood 68, New Boston 24 (Thursday in Paris)
  • Winnsboro vs. Mount Pleasant Chapel Hill, 7:30 p.m. Friday (Feb. 15), Spring Hill HS, Longview
  • Cooper vs. Alba-Golden, 6:30 p.m. Friday (Feb. 15), Rains HS, Emory

 

Region III
Bi-District
  • Elysian Fields 52, Hawkins 39
  • Nacogdoches Central Heights 58, Hemphill 38
  • Sabine 42, White Oak 33
  • Palestine Westwood 60, Woodville 26
Area
  • Kirbyville vs. Elysian Fields, 7:30 p.m. Friday (Feb. 15), Central Heights HS, Nacogdoches
  • Nacogdoches Central Heights vs. Harmony, 7 p.m. Friday (Feb. 15), Bullard HS
  • Crockett vs. Sabine, 7:30 p.m. Friday (Feb. 15), Tenaha HS
  • Tatum vs. Palestine Westwood, TBD Friday (Feb. 15), Nacogdoches HS

 

CLASS A DIVISION I

Region III
Bi-District
  • Harleton def. Wortham
  • Grapeland 57, Mart 56
  • Wells def. Shelbyville
  • San Augustine 56, Colmesneil 51
  • Cayuga 63, Overton 54
  • New Summerfield 54, Tenaha 45
  • Dallardsville Big Sandy 42, Broaddus 31
Area
  • Slocum vs. Harleton, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Tenaha HS
  • Kerens vs. Grapeland, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Fairfield HS
  • Evadale vs. Wells, 7 p.m. Friday (Feb. 15), Zavalla HS
  • Martinsville vs. San Augustine, 6:30 p.m. Friday (Feb. 15), Woden HS
  • Chilton vs. Cayuga, TBD Friday (Feb. 15), Groesbeck HS
  • Martin's Mill vs. Lovelady, 7 p.m. Friday (Feb. 15), Palestine HS
  • Zavalla vs. New Summerfield, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Central Heights HS, Nacogdoches
  • Neches vs. Dallardsville Big Sandy, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Angelina College, Lufkin

 

CLASS A DIVISION II

Region III
Bi-District
  • Fruitvale 40, Karnack 32
Area
  • Saltillo vs. Prairie Valley, TBD
  • Yantis vs. Saint Jo, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Princeton HS
  • Bellevue vs. Fruitvale, 7 p.m. Friday (Feb. 15), Van Alstyne HS

 

Region IV
Bi-District
  • Kennard 55, Goodrich 25
  • Douglass 31, Spurger 17 (Monday in Zavalla)

 

Area
  • Evant vs. Kennard, 6 p.m. Friday (Feb. 15), Groesbeck HS
  • Round Top-Carmine 46, Douglass 24 (Thursday in Jewett)
  • Chireno vs. Lometa, 6 p.m. Saturday (Feb. 16), Fairfield HS