2017 Football Schedule

DateOpponentTime
Sept. 1RedwaterW 36-14
Sept. 8at WinonaW 28-20
Sept. 15JeffersonL 41-30
Sept. 22Dallas First BaptistW 66-12
Sept. 30*vs. Harleton (at Longview)W 25-12
Oct. 6*at ArpW 37-0
Oct. 13*WaskomL 30-27
Oct. 20OPEN
Oct. 27*at BeckvilleW 49-27
Nov. 3*West RuskW 32-31
Nov. 10*at TroupL 35-32
Nov. 17(BI-DISTRICT): vs. GarrisonL 49-35

2016 Football Schedule

DateOpponentTime/Result
Aug. 26at RedwaterW 25-6
Sept. 3WinonaW 20-17
Sept. 9at JeffersonW 30-25
Sept. 16at Dallas First BaptistW 67-0
Sept. 24*vs. Harleton (at Longview)W 46-0
Sept. 30*ArpW 34-27
Oct. 7*at WaskomW 40-20
Oct. 14OPEN
Oct. 21*BeckvilleW 61-14
Oct. 28*at West RuskW 54-16
Nov. 4*TroupW 56-17
Nov. 11(BI-DISTRICT): vs. GarrisonW 48-14
Nov. 18(AREA): vs. Jewett LeonW 63-21
Nov. 25(REGIONAL SEMIFINAL): vs. NewtonL 30-20

2015 Football Schedule

DateOpponentTime/Result
Aug. 28at MineolaL 42-24
Sept. 4JeffersonW 19-7
Sept. 11at West SabineW 50-44
Sept. 18OPEN
Sept. 25*WaskomL 45-0
Oct. 2*at TroupW 47-24
Oct. 10*vs. New Diana (at Lobo Stadium, Longview)W 46-6
Oct. 16*West RuskL 53-48
Oct. 23*at FrankstonL 60-40
Oct. 30*ArpL 36-20
Nov. 7*at WinonaL 26-12

2014 Football Schedule

DateOpponentTime/Result
Aug. 29MineolaW 6-3
Sept. 5at JeffersonL 14-7
Sept. 12West SabineW 34-6
Sept. 19OPEN
Sept. 26*at WaskomL 49-26
Oct. 3*TroupW 27-14
Oct. 11*vs. New Diana (at Longview)W 51-48
Oct. 17*at West RuskW 42-17
Oct. 24*FrankstonW 58-33
Oct. 31*at ArpL 56-27
Nov. 7*WinonaW 53-9
Nov. 15vs. Paul Pewitt (at Hallsville)W 36-30
Nov. 22vs. S & S Consolidated (at Van)L 28-27 (OT)

2013 Football Schedule

DateOpponentTime/Score
Aug. 30at Corrigan-CamdenL 47-19
Sept. 6JeffersonL 21-14
Sept. 13at ArpL 47-27
Sept. 20OPEN
Sept. 27Linden-Kildare*W 28-6
Oct. 4at Ore City*W 35-7
Oct. 11at DeKalb*W 57-13
Oct. 18Waskom*L 60-13
Oct. 25at Hughes Springs*L 61-0
Nov. 1New Diana*L 45-33
Nov. 8at Paul Pewitt*L 55-14

2012 Football Schedule

DateOpponentTime/Result
Aug. 31Corrigan-CamdenW 37-22
Sept. 7at JeffersonL 21-20
Sept. 14ArpL 43-13
Sept. 21OPEN
Sept. 28at Linden-Kildare*W 46-0
Oct. 5Ore City*W 49-14
Oct. 12DeKalb*W 61-0
Oct. 19at Waskom*W 41-33
Oct. 26Hughes Springs*L 55-14
Nov. 2at New Diana*W 27-2
Nov. 9Paul Pewitt*W 29-15
Nov. 15(BI-DISTRICT PLAYOFFS) vs. WinonaW 67-54
Nov. 23(AREA PLAYOFFS) vs. DeweyvilleW 24-22
Dec. 1(REGIONAL SEMIFINALS) vs. ArpW 30-20
Dec. 8(REGIONAL FINAL) vs. Hughes SpringsW 21-14
Dec. 14(STATE SEMIFINAL) vs. East BernardL 52-8