7-3A Division II All-District Football Team

  • Most Valuable Player — Ty’Shun Mitchell, Sr., Paul Pewitt
  • Co-Offensive MVPs — Montrell Estell, Sr., Hooks; Markevian Grant, Sr., Daingerfield
  • Defensive MVP — Seth Mahar, Sr., Hooks
  • Newcomer of the Year — Cody Payton, Jr., New Diana
  • Offensive Line MVP — Jovani Zavalla, Sr., Paul Pewitt
  • Defensive Line MVP — Cody Davis, Sr., Daingerfield
  • Utility MVP — Malik Estell, Sr., Hooks
  • Coach of the Year — Mike Waldie, Daingerfield

FIRST TEAM

Offense

  • Quarterbacks — Cartea Douglas, Sr., Ore City; Josh Henry, Sr., Queen City; Lucas Hungerford, Jr., Paul Pewitt; Reggie Jeter, Jr., Daingerfield; Jackson Sampson, Jr., New Diana
  • Running backs — Trabon Betts, Sr., Paul Pewitt; Phillip Dickerson, Jr., Hooks; Dustin Ritter, Sr., Ore City; Kieston Rushing, Sr., Daingerfield; Labrandon Webster, Jr., Paul Pewitt; Kentavius Williams, Sr., DeKalb
  • Tight end — Jalen Taylor, Sr., Ore City
  • Wide receivers — Wesley Chilton, Sr., Ore City; Nick Hughes, Sr., Ore City; Jaquan Jackson, Jr., DeKalb; TJ Rogers, Jr., New Diana
  • Offensive linemen — Deonta Brown, Sr., DeKalb; Matt Brunson, Jr., New Diana; AJ Carroll, Jr., Daingerfield; Roman Castillo, Sr., DeKalb; Zachary Gilmore, Soph., Daingerfield; Mario Mendez, Sr., Paul Pewitt; Dalton Morgan, Sr., Daingerfield; Dylan Pool, Sr., Hooks; Ishmael Threadgill, Sr., Hooks
  • Kicker/punter — Josue Rea, Jr., Queen City

Defense

  • End — Alec Smith, Jr., Hooks
  • Tackles — David Kizer, Sr., DeKalb; Jordan Williams, Sr., Daingerfield; Ty Wilsford, Sr., Hooks
  • Inside linebackers — Justin Hill, Sr., Paul Pewitt; Jonah Hungerford, Sr., Paul Pewitt; Jaegar Jaynes, Sr., Queen City; Jalen Taylor, Sr., Ore City
  • Outside linebackers — Job Bautista, Sr., Paul Pewitt; Timmyon Broner, Jr., Daingerfield
  • Cornerbacks — Shemar Jefferson, Soph., Hooks; Dillon Young, Jr., Ore City
  • Safeties — Marquiz Estell, Fr., Hooks; Kinston Rushing, Sr., Daingerfield; Jared Weeks, Jr., New Diana

SECOND TEAM

Offense

  • Quarterback — Connor Price, Soph., Hooks
  • Running backs — William Harris, Sr., Queen City; Terence Lloyd, Sr., New Diana
  • Fullbacks — Jose Mendez, Jr., Daingerfield; Coleton Mills, Soph., Hooks
  • Utility — Jacob Choyce, Soph., New Diana
  • Wide receivers — Cedric Arthur, Sr., Daingerfield; Keylan Bowens, Sr., Ore City; Nick Garrett, Jr., Paul Pewitt; DJ Gray, Jr., DeKalb; Justin Johnson, Sr., Paul Pewitt
  • Offensive linemen — Bryce Baird, Jr., Hooks; Christian Cavanaugh, Sr., Ore City; Victor Hernandez, Soph., Hooks; Daniel Keene, Jr., Queen City; Dakota Kizer, Jr., DeKalb; Keilyn McCain, Soph., Daingerfield; Roy Moss, Sr., Daingerfield; Zach Shaddix, Jr., Paul Pewitt; James Uehling, Sr., Ore City; Donovan Whatley, Jr., New Diana
  • Kicker/punter — Jose Bello, Jr., Daingerfield

Defense

  • Ends — Justiss Hall, Sr., Paul Pewitt; Tyrek Kitchens, Jr., Hooks; Jerrett McCollum, Soph., Paul Pewitt
  • Tackles — Devonta Coffey, Jr., Paul Pewitt; Jalen Lomax, Jr., Hooks
  • Inside linebackers — Daniel Hendricks, Jr., DeKalb; DK Lewis, Jr., Daingerfield; Jose Mendez, Jr., Daingerfield
  • Outside linebackers — Elliot Almond, Jr., DeKalb; Jackson Fitts, Jr., Paul Pewitt; Aaron Nigreville, Fr., Ore City; Tavion Rigsby, Jr., Hooks; Kaden Ryan, Jr., New Diana
  • Cornerback — Trodarius Lynn, Jr., Daingerfield
  • Safeties — Cedric Arthur, Sr., Daingerfield; Alex Clark, Soph., DeKalb; Nick Hughes, Sr., Ore City