Tuesday’s Area Boys Basketball Schedule
District 12-5A
- Longview at Rockwall
- Rockwall-Heath at Tyler Lee
District 14-5A
- The Woodlands College Park at Lufkin
District 14-4A
- Sulphur Springs at Hallsville
- Pine Tree at Marshall
- Mount Pleasant at Texas High
District 16-4A
- Jacksonville at Nacogdoches
- John Tyler at Corsicana
- Lindale at Whitehouse
District 13-3A
- Atlanta at Paris North Lamar
- Liberty-Eylau at Pittsburg
- Paris at Pleasant Grove
District 15-3A
- Athens at Brownsboro
- Canton at Van
- Mabank at Mineola
District 16-3A
- Bullard at Henderson
- Kilgore at Chapel Hill
- Spring Hill at Gilmer
District 19-3A
- Palestine at Fairfield
- Rusk at Mexia
District 20-3A
- Diboll at Carthage
- Center at Jasper
- Lufkin Hudson at Pollok Central
District 13-2A
- Scurry-Rosser at Eustace
- Dallas Life Oak Cliff at Malakoff
District 14-2A
- Quitman at Alba-Golden
- Commerce at Como-Pickton
- Winnsboro at Edgewood
- Grand Saline at Lone Oak
District 15-2A
- Mount Pleasant Chapel Hill at DeKalb
- Pattonville Prairiland at Mount Vernon
District 16-2A
- Hooks at Paul Pewitt
- Redwater at Hughes Springs
- Linden-Kildare at New Boston
- Daingerfield at Queen City
District 17-2A
- Union Grove at New Diana
- Elysian Fields at Tatum
- White Oak at Jefferson
- Waskom at Ore City
District 18-2A
- Arp at Sabine
- Troup at Frankston
- Harmony at West Rusk
- Winona at Hawkins
District 19-2A
- Woden at Crockett
- Palestine Westwood at Garrison
District 20-2A
- Kountze at Hemphill
- Woodville at Kirbyville
- Corrigan-Camden at Newton
District 16-A Division I
- McLeod at Simms Bowie
District 17-A Division I
- Martin's Mill at Overton
- LaPoynor at Carlisle
- Big Sandy at Beckville
District 18-A Division I
- Cayuga at Wortham
- Cross Roads at Hubbard
District 20-A Division I
- Grapeland at Slocum
- Normangee at Latexo
District 21-A Division I
- Cushing at Alto
- Mount Enterprise at New Summerfield
- Neches at Wells
District 22-A Division I
- Joaquin at Gary
- Martinsville at Shelbyville
- Timpson at Tenaha
District 23-A Division I
- West Sabine at Broaddus
- Zavalla at Brookeland
- San Augustine at Lufkin Pineywoods Academy
District 24-A Division I
- Colmesneil at Sabine Pass
District 23-A Division II
- Yantis at Campbell
- Fruitvale at Trinidad
District 24-A Division II
- Avinger at Sulphur Bluff
- Bloomburg at Karnack
- Union Hill at Saltillo
District 25-A Division II
- Groveton Centerville at Chireno
- Oakwood at Douglass
- Laneville at Kennard
TAPPS District 2-4A
- Dallas Parish Episcopal at Tyler All Saints
- Waco Reicher at Tyler Bishop Gorman
TAPPS District 4-3A
- McKinney Christian at Bullard Brook Hill
TAPPS District 3-2A
- Rockwall Christian at Longview Christian Heritage
- Tyler East Texas Christian at Rockwall Heritage Christian