East Texas Boys Basketball Schedule (Feb. 16)

District 11-6A

  • Tyler Lee at Rowlett

District 15-5A

  • Hallsville at Longview
  • Sulphur Springs at Marshall
  • Mount Pleasant at Texas High
  • Greenville at Pine Tree

District 16-5A

  • John Tyler at Lufkin
  • Jacksonville at Whitehouse
  • Lindale at Nacogdoches

District 13-4A

  • Athens at Kaufman

District 14-4A

  • Brownsboro at Van

District 15-4A

  • Paris at Atlanta
  • Liberty-Eylau at Pleasant Grove
  • Pittsburg at Paris North Lamar

District 16-4A

  • Gilmer at Bullard
  • Kilgore at Chapel Hill
  • Spring Hill at Gladewater

District 19-4A

  • Rusk at Tatum (Mon.)
  • Center at Henderson

District 20-4A

  • Diboll at Huntington
  • Jasper at Lufkin Hudson

District 14-3A

  • Alba-Golden at Edgewood
  • Winnsboro at Harmony
  • Grand Saline at Mineola
  • Quitman at Winona

District 15-3A

  • Paris Chisum at Hooks
  • New Boston at Redwater

District 16-3A

  • Daingerfield at Hughes Springs
  • Mount Pleasant Chapel Hill at Linden-Kildare
  • Mount Vernon at Queen City

District 17-3A

  • New Diana at Sabine (Mon.)
  • Elysian Fields at Waskom
  • Jefferson at White Oak

District 18-3A

  • Eustace at Arp
  • Frankston at Corsicana Mildred
  • Malakoff at Troup
  • West Rusk at Rice

District 21-3A

  • Crockett at Onalaska
  • Trinity at Elkhart
  • Palestine Westwood at New Waverly

District 22-3A

  • Garrison at Woodville
  • Pollok Central at Hemphill
  • Corrigan-Camden at Newton
  • Woden at Nacogdoches Central Heights

District 14-2A

  • Como-Pickton at Sulphur Springs North Hopkins
  • Quinlan Boles at Fruitvale
  • Cumby at Martin's Mill

District 15-2A

  • Simms Bowie at Avery

District 16-2A

  • Big Sandy at Union Grove
  • Harleton at McLeod
  • Hawkins at Ore City

District 19-2A

  • Cayuga at Kerens
  • Wortham at LaPoynor
  • Dawson at Cross Roads

District 20-2A

  • Lovelady at Grapeland
  • Centerville at Slocum
  • Latexo at Groveton

District 21-2A

  • Alto at Overton
  • Carlisle at Cushing
  • Neches at New Summerfield

District 22-2A

  • Beckville at Martinsville (Mon.)
  • Tenaha at Joaquin (Mon.)
  • Timpson at Shelbyville (Mon.)

District 23-2A

  • San Augustine at West Sabine (Mon.)
  • Brookeland at Broaddus
  • Zavalla at Lufkin Pineywoods

District 24-A

  • Avinger at Bloomburg
  • Sulphur Bluff at Union Hill
  • Saltillo at Yantis

District 27-A

  • Groveton Centerville at North Zulch
  • Oakwood at Buckholts

District 28-A

  • Laneville at Douglass
  • Gary at Mount Enterprise
  • Apple Springs at Wells