East Texas Boys Basketball Schedule (Jan. 26)

District 11-6A

  • Garland Lakeview Centennial at Tyler Lee

District 15-5A

  • Longview at Pine Tree
  • Marshall at Hallsville
  • Texas High at Sulphur Springs
  • Mount Pleasant at Greenville

District 16-5A

  • John Tyler at Nacogdoches
  • Lindale at Whitehouse
  • Jacksonville at Corsicana

District 14-4A

  • Wills Point at Van
  • Emory Rains at Canton

District 15-4A

  • Pittsburg at Atlanta
  • Liberty-Eylau at Paris North Lamar
  • Paris at Pleasant Grove

District 16-4A

  • Gladewater at Bullard
  • Spring Hill at Chapel Hill
  • Kilgore at Gilmer

District 18-4A

  • Mexia at Palestine

District 19-4A

  • Carthage at Henderson
  • Center at Tatum

District 20-4A

  • Huntington at Diboll
  • Lufkin Hudson at Jasper

District 14-3A

  • Grand Saline at Alba-Golden
  • Edgewood at Harmony
  • Quitman at Mineola
  • Winnsboro at Winona

District 15-3A

  • Cooper at Hooks
  • New Boston at Pattonville Prairiland
  • Paris Chisum at Redwater

District 16-3A

  • Daingerfield at Queen City
  • Mount Vernon at Linden-Kildare
  • Mount Pleasant Chapel Hill at Paul Pewitt

District 17-3A

  • Jefferson at New Diana
  • Elysian Fields at White Oak
  • Waskom at Sabine

District 18-3A

  • West Rusk at Arp
  • Eustace at Rice
  • Frankston at Troup
  • Malakoff at Corsicana Mildred

District 21-3A

  • Crockett at Palestine Westwood
  • New Waverly at Elkhart

District 22-3A

  • Hemphill at Garrison
  • Woodville at Nacogdoches Central Heights
  • Woden at Newton
  • Corrigan-Camden at Pollok Central

District 14-2A

  • Como-Pickton at Martin's Mill
  • Sulphur Springs North Hopkins at Fruitvale

District 15-2A

  • Simms Bowie at Detroit

District 16-2A

  • Big Sandy at Harleton
  • Ore City at Union Grove
  • Hawkins at McLeod

District 19-2A

  • Cayuga at LaPoynor
  • Wortham at Cross Roads

District 20-2A

  • Latexo at Grapeland
  • Groveton at Slocum

District 21-2A

  • Alto at Neches
  • Cushing at New Summerfield
  • Carlisle at Overton

District 22-2A

  • Beckville at Shelbyville
  • Martinsville at Joaquin
  • Timpson at Tenaha

District 23-2A

  • Zavalla at Broaddus
  • Lufkin Pineywoods at West Sabine
  • Brookeland at San Augustine

District 24-2A

  • Evadale at Colmesneil

District 24-A

  • Avinger at Union Hill
  • Saltillo at Bloomburg
  • Sulphur Bluff at Yantis

District 27-A

  • Groveton Centerville at Buckholts
  • Oakwood at Richards

District 28-A

  • Apple Springs at Chireno
  • Gary at Douglass
  • Laneville at Wells