Friday’s Area Girls Basketball Schedule
District 12-5A
- Longview at Rockwall-Heath
- Mesquite at Tyler Lee
District 14-4A
- Texas High at Hallsville
- Sulphur Springs at Marshall
- Mount Pleasant at Pine Tree
District 16-4A
- Whitehouse at Jacksonville
- John Tyler at Lindale
- Corsicana at Nacogdoches
District 13-3A
- Pittsburg at Atlanta
- Liberty-Eylau at Paris
- Paris North Lamar at Pleasant Grove
District 15-3A
- Van at Athens
- Mineola at Brownsboro
- Mabank at Canton
District 16-3A
- Kilgore at Bullard
- Chapel Hill at Gilmer
- Gladewater at Spring Hill
District 19-3A
- Rusk at Palestine
District 20-3A
- Center at Diboll
- Huntington at Lufkin Hudson
- Jasper at Pollok Central
District 13-2A
- Eustace at Kemp
- Malakoff at Palmer
District 14-2A
- Alba-Golden at Como-Pickton
- Edgewood at Commerce
- Quitman at Grand Saline
- Lone Oak at Winnsboro
District 15-2A
- Mount Pleasant Chapel Hill at Mount Vernon
District 16-2A
- Redwater at Daingerfield
- New Boston at Hooks
- Hughes Springs at Paul Pewitt
- Linden-Kildare at Queen City
District 17-2A
- Jefferson at New Diana
- Ore City at Elysian Fields
- Tatum at Union Grove
- White Oak at Waskom
District 18-2A
- Arp at Harmony
- Frankston at Winona
- Sabine at Hawkins
- Troup at West Rusk
District 19-2A
- Elkhart at Palestine Westwood
- Nacogdoches Central Heights at Garrison
- Groveton at Woden
District 20-2A
- Hemphill at Kirbyville
- Newton at Woodville
- Deweyville at Corrigan-Camden
District 16-A Division I
- McLeod at Detroit
- Simms Bowie at Maud
- Sulphur Springs North Hopkins at Avery
District 17-A Division I
- Martin's Mill at Carlisle
- Harleton at LaPoynor
- Overton at Big Sandy
District 18-A Division I
- Dawson at Cayuga
- Kerens at Cross Roads
District 20-A Division I
- Grapeland at Normangee
- Latexo at Jewett Leon
- Slocum at Lovelady
District 21-A Division I
- Neches at Alto
- Cushing at Mount Enterprise
- New Summerfield at Wells
District 22-A Division I
- Gary at Martinsville
- Timpson at Joaquin
- Tenaha at Shelbyville
District 23-A Division I
- Broaddus at San Augustine
- Brookeland at Lufkin Pineywoods Academy
- Zavalla at West Sabine
District 24-A Division I
- Colmesneil at Evadale
District 23-A Division II
- Fruitvale at Yantis
District 24-A Division II
- Karnack at Avinger
- Sulphur Bluff at Saltillo
- Union Hill at Bloomburg
District 25-A Division II
- Apple Springs at Groveton Centerville
- Douglass at Chireno
TAPPS District 2-4A
- Cedar Hill Trinity Christian at Tyler All Saints
- Tyler Grace at Tyler Bishop Gorman
TAPPS District 4-3A
- Dallas Lutheran at Bullard Brook Hill
TAPPS District 3-2A
- Longview Christian Heritage at Tyler East Texas Christian