Tuesday’s Area Girls Basketball Schedule
District 12-5A
- Longview at Mesquite
District 14-5A
- Conroe Oak Ridge at Lufkin
District 14-4A
- Hallsville at Pine Tree
- Mount Pleasant at Marshall
- Texas High at Sulphur Springs
District 16-4A
- Corsicana at Jacksonville
- John Tyler at Whitehouse
- Lindale at Nacogdoches
District 13-3A
- Atlanta at Pleasant Grove
- Liberty-Eylau at Paris North Lamar
- Paris at Pittsburg
District 15-3A
- Athens at Mineola
- Canton at Brownsboro
- Mabank at Van
District 16-3A
- Bullard at Gilmer
- Gladewater at Chapel Hill
- Kilgore at Henderson
District 19-3A
- Palestine at Mexia
- Rusk at Groesbeck
District 20-3A
- Carthage at Center
- Pollok Central at Diboll
- Jasper at Huntington
District 13-2A
- Eustace at Dallas Faith Family
- Malakoff at Scurry-Rosser
District 14-2A
- Alba-Golden at Edgewood
- Como-Pickton at Grand Saline
- Lone Oak at Quitman
- Commerce at Winnsboro
District 15-2A
- Pattonville Prairiland at Mount Pleasant Chapel Hill
- Mount Vernon at DeKalb
District 16-2A
- Linden-Kildare at Hooks
- New Boston at Hughes Springs
- Redwater at Queen City
- Daingerfield at Paul Pewitt
District 17-2A
- New Diana at Waskom
- Union Grove at Elysian Fields
- Jefferson at Tatum
- Ore City at White Oak
District 18-2A
- Arp at West Rusk
- Harmony at Hawkins
- Frankston at Sabine
- Troup at Winona
District 19-2A
- Groveton at Crockett
- Elkhart at Nacogdoches Central Heights
- Woden at Garrison
District 20-2A
- Woodville at Corrigan-Camden
- Hemphill at Newton
District 16-A Division I
- Honey Grove at McLeod
- Simms Bowie at Sulphur Springs North Hopkins
District 17-A Division I
- Beckville at Overton
- Carlisle at Big Sandy
- Martin's Mill at Harleton
District 18-A Division I
- Cayuga at Cross Roads
District 20-A Division I
- Grapeland at Latexo
- Jewett Leon at Slocum
District 21-A Division I
- Mount Enterprise at Alto
- Cushing at Wells
- Neches at New Summerfield
District 22-A Division I
- Timpson at Gary
- Joaquin at Shelbyville
- Martinsville at Tenaha
District 23-A Division I
- Zavalla at Broaddus
- West Sabine at Lufkin Pineywoods Academy
- San Augustine at Brookeland
District 24-A Division I
- Dallardsville Big Sandy at Colmesneil
District 23-A Division II
- Fruitvale at Miller Grove
- Yantis at Trinidad
District 24-A Division II
- Avinger at Saltillo
- Sulphur Bluff at Bloomburg
- Union Hill at Karnack
District 25-A Division II
- Apple Springs at Douglass
- Chireno at Laneville
TAPPS District 2-4A
- Dallas Shelton at Tyler Grace
- Cedar Hill Trinity Christian at Tyler Bishop Gorman
TAPPS District 4-3A
- Bullard Brook Hill at Richardson Canyon Creek
TAPPS District 3-2A
- Garland Christian at Longview Christian Heritage
- Greenville Christian at Tyler East Texas Christian