CLASS 5A

Region II

Pine Tree vs. Corsicana
(Best-of-three series)
  • Game 1: Corsicana 11, Pine Tree 1
  • Game 2: Pine Tree 2, Corsicana 1, 9 innings
  • Game 3: Corsicana 9, Pine Tree 5
Texas High vs. Whitehouse
(Best-of-three series)
  • Game 1: Texas High 9, Whitehouse 4
  • Game 2: Whitehouse 7, Texas High 3
  • Game 3: Whitehouse 9, Texas High 8
Hallsville vs. Lindale
(Best-of-three series)
  • Game 1: Lindale 3, Hallsville 1
  • Game 2: Hallsville 8, Lindale 6
  • Game 3: Hallsville 3, Lindale 1
Lufkin vs. Marshall
(Best-of-three series)
At Mike Carter Field, Tyler
  • Game 1: Lufkin 9, Marshall 3
  • Game 2: Marshall 4, Lufkin 3, 10 innings
  • Game 3: Lufkin 8, Marshall 5

CLASS 4A

Region II

Bullard vs. Pittsburg
(Best-of-three series)
  • Game 1: Pittsburg 9, Bullard 3
  • Game 2: Pittsburg 3, Bullard 1
Canton vs. Kaufman
(Best-of-three series)
  • Game 1: Canton 3, Kaufman 1
  • Game 2: Kaufman 4, Canton 1
  • Game 3: Canton 14, Kaufman 1
Pleasant Grove vs. Chapel Hill
  • One-game playoff: Pleasant Grove 3, Chapel Hill 2
Brownsboro vs. Mabank
  • One-game playoff: Mabank 2, Brownsboro 1
Spring Hill vs. Paris North Lamar
  • One-game playoff: North Lamar 5, Spring Hill 0
Athens vs. Van
  • One-game playoff: Athens 6, Van 1
Gilmer vs. Paris
(Best-of-three series)
At Atlanta HS
  • Game 1: Paris 4, Gilmer 0
  • Game 2: Paris 5, Gilmer 0

Region III

Jasper vs. Henderson
  • One-game playoff: Jasper 5, Henderson 0
Palestine vs. China Spring
(Best-of-three series)
  • Game 1: China Spring 11, Palestine 0
  • Game 2: China Spring 5, Palestine 3
Carthage vs. Diboll
(Best-of-three series)
  • Game 1: Carthage 6, Diboll 3
  • Game 2: Carthage 7, Diboll 2
Center vs. Lufkin Hudson
(Best-of-three series)
  • Game 1: Hudson 4, Center 3
  • Game 2: Hudson 7, Center 1, 11 innings
Huntington vs. Rusk
(Best-of-three series)
  • Game 1: Rusk 7, Huntington 6
  • Game 2: Huntington 5, Rusk 3
  • Game 3: Rusk 11, Huntington 6

CLASS 3A

Region II

Hughes Springs vs. New Boston
(Best-of-three series)
  • Game 1: Hughes Springs 7, New Boston 1
  • Game 2: Hughes Springs 20, New Boston 5
Mineola vs. Farmersville
(Best-of-three series)
At Sulphur Springs HS
  • Game 1: Farmersville 10, Mineola 1
  • Game 2: Farmersville 2, Mineola 0
Hooks vs. Queen City
  • One-game playoff: Hooks 19, Queen City 12
Grand Saline vs. Whitewright
(Best-of-three series)
At Plano East HS
  • Game 1: Grand Saline 8, Whitewright 4
  • Game 2: Grand Saline 11, Whitewright 9
Edgewood vs. Leonard
(Best-of-three series)
At North Forney HS
  • Game 1: Edgewood 8, Leonard 1
  • Game 2: Edgewood 5, Leonard 4
Redwater vs. Mount Pleasant Chapel Hill
(Best-of-three series)
  • Game 1: Redwater 5, Chapel Hill 4
  • Game 2: Chapel HIll 7, Redwater 6
  • Game 3: Chapel Hill 13, Redwater 3
Harmony vs. Van Alstyne
(Best-of-three series)
At Frisco Lone Star HS
  • Game 1: Van Alstyne 7, Harmony 2
  • Game 2: Harmony 2, Van Alstyne 0
  • Game 3: Van Alstyne 7, Harmony 2
Linden-Kildare vs. DeKalb
(Best-of-three series)
  • Game 1: Linden-Kildare 8, DeKalb 3
  • Game 2: Linden-Kildare 4, DeKalb 2

Region III

New Diana vs. Troup
(Best-of-three series)
At LeTourneau University, Longview
  • Game 1: New Diana 8, Troup 3
  • Game 2: New Diana 2, Troup 0
Frankston vs. Jefferson
(Best-of-three series)
  • Game 1: Frankston 4, Jefferson 2
  • Game 2: Jefferson 14, Frankston 1
  • Game 3: Jefferson 19, Frankston 5
Elkhart vs. Pollok Central
(Best-of-three series)
  • Game 1: Elkhart 3, Central 0
  • Game 2: Central 7, Elkhart 0
  • Game 3: Elkhart 3, Central 1
Woodville vs. Jewett Leon
(Best-of-three series)
  • Game 1: Leon 5, Woodville 2
  • Game 2: Woodville 8, Leon 7
  • Game 3: Leon 10, Woodville 3
Sabine vs. Corsicana Mildred
  • One-game playoff: Mildred 11, Sabine 0
White Oak vs. Eustace
(Best-of-three series)
  • Game 1: White Oak 14, Eustace 1
  • Game 2: White Oak 15, Eustace 2
Nacogdoches Central Heights vs. Crockett
(Best-of-three series)
  • Game 1: Central Heights 6, Crockett 1
  • Game 2: Central Heights 11, Crockett 4

CLASS 2A

Region III

Carlisle vs. Kerens
(Best-of-three series)
At Palestine Westwood HS
  • Game 1: Kerens 3, Carlisle 2
  • Game 2: Carlisle 12, Kerens 4
  • Game 3: Carlisle 9, Kerens 8
Simms Bowie vs. Como-Pickton
(Best-of-three series)
At Mount Pleasant Chapel Hill HS
  • Game 1: Bowie 17, Como-Pickton 2
  • Game 2: Bowie 5, Como-Pickton 3
Harleton vs. Neches
(Best-of-three series)
At Jacksonville HS
  • Game 1: Harleton 17, Neches 2
  • Game 2: Harleton 25, Neches 3
Sulphur Springs North Hopkins vs. McLeod
(Best-of-three series)
At Union Grove HS
  • Game 1: North Hopkins 5, McLeod 2
  • Game 2: North Hopkins 11, McLeod 0
West Sabine vs. Shelbyville
  • One-game playoff: West Sabine 9, Shelbyville 0
Cushing vs. Centerville
(Best-of-three series)
  • Game 1: Centerville 10, Cushing 4
  • Game 2: Centerville 20, Cushing 6
Beckville vs. Zavalla
(Best-of-three series)
At Garrison Baseball Complex
  • Game 1: Beckville 20, Zavalla 1
  • Game 2: Beckville 26, Zavalla 0
Groveton vs. Grapeland
(Best-of-three series)
  • Game 1: Groveton 9, Grapeland 8
  • Game 2: Groveton 5, Grapeland 4
Union Grove vs. Cayuga
(Best-of-three series)
At Gary HS
  • Game 1: Union Grove 1, Cayuga 0
  • Game 2: Union Grove 11, Cayuga 2
Martin's Mill vs. Hawkins
(Best-of-three series)
At Malakoff HS
  • Game 1: Hawkins 13, Martin's Mill 0
  • Game 2: Hawkins 9, Martin's Mill 4
Douglass vs. Latexo
(Best-of-three series)
At Livingston
  • Game 1: Douglass 3, Latexo 0
  • Game 2: Douglass 20, Latexo 2
Joaquin vs. Chireno
(Best-of-three series)
At West Sabine HS
  • Game 1: Joaquin 10, Chireno 0
  • Game 2: Joaquin 8, Chireno 1
Alto vs. Lovelady
(Best-of-three series)
  • Game 1: Lovelady 19, Alto 4
  • Game 2: Lovelady 9, Alto 2
Colmesneil vs. Gary
(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: Colmesneil 14, Gary 2
  • Game 2: Colmesneil 4, Gary 3