7-4A Division II All-District Football Team

  • Most Valuable Player — Aaron “Poppy” Brown, Jr., Gilmer
  • Co-Offensive MVPs — Cameron Callaway Jr., Sr., Gladewater; LaMarcus Morton, Sr., Gilmer
  • Defensive MVP — Bradlee Warrick, Sr., Pittsburg
  • Offensive Newcomer of the Year — Jawan King, Soph., Atlanta
  • Defensive Newcomer of the Year — Keontae Burns, Soph., Pittsburg
  • Coach of the Year — Matt Turner, Gilmer

FIRST TEAM OFFENSE

  • Quarterback — Layton Henson, Sr., Atlanta
  • Running backs — Darnell McKnight, Sr., Gladewater; Deldric Shields, Sr., Pittsburg
  • Fullbacks — Isaiah Davis, Jr., Gladewater; Logan Wesley, Sr., Pleasant Grove
  • Tight end — Jackson Pace, Sr., Pleasant Grove
  • Wide receivers — Carson Cox, Jr., Pleasant Grove; Dejour Dowell, Sr., Pittsburg; Dimitri Fort, Sr., Gilmer; Qua Heath, Jr., Gilmer; Red Jones, Jr., Gilmer; Trin Taylor, Sr., Atlanta; Chris Williams, Sr., Pittsburg
  • Linemen — Collier Cordray, Sr., Pleasant Grove; Nick Gavriel, Jr., Pleasant Grove; Landon Green, Jr., Gilmer; Colin Keller, Jr., Gladewater; Tristain Lihulier, Sr., Gilmer; Ethan Mauldin, Sr., Atlanta; Andrew Williams, Jr., Gladewater
  • Kick returner — Trin Taylor, Sr., Atlanta
  • Kicker — Fernando Serrano, Jr., Gladewater

FIRST TEAM DEFENSE

  • Linemen — Kelton Collier, Sr., Gilmer; EJ Hill, Sr., Pittsburg; Cole Lipham, Sr., Pleasant Grove; Drake Ransom, Jr., Gladewater; Desmond Robinson, Sr., Atlanta; Austin Toler, Jr., Pleasant Grove
  • Inside linebackers — Myles Chummy, Sr., Gilmer; Bryston Oliver, Sr., Gladewater; Caleb Porcha, Jr., Pleasant Grove
  • Outside linebackers — Tristan Allen, Sr., Atlanta; Xavier Benson, Jr., Pleasant Grove; Jakevian Hughes, Sr., Pittsburg
  • Defensive backs — Austin Hawley, Jr., Gladewater; Kollin Hurt, Sr., Gilmer; Chauncey Martin, Jr., Pleasant Grove; Clint Starling, Sr., Gladewater; Kelton Young, Sr., Atlanta
  • Punt returner — Keshawn Jones, Sr., Pleasant Grove
  • Punters — Efron Barcenas, Spring Hill; Matt Day, Sr., Pleasant Grove

SECOND TEAM OFFENSE

  • Quarterback — T.J. Cole, Jr., Pleasant Grove
  • Running backs — Kelton Collier, Sr., Gilmer; Keshawn Jones, Sr., Pleasant Grove; Kelton Young, Sr., Atlanta
  • Fullback — Wyatt Logan, Jr., Pittsburg
  • Tight end — Mike Sanchez, Jr., Gladewater
  • Wide receivers — Xavier Benson, Jr., Pleasant Grove; D’Bravian Black, Sr., Spring Hill; Morgen Bradford, Soph., Spring Hill; Tyler Glenn, Jr., Gladewater; Desmond Jones, Sr., Gilmer; Hunter Roberts, Sr., Atlanta; Tra’Jon Sheppard, Sr., Pittsburg
  • Linemen — Cole Easley, Sr., Gilmer; Trent Geers, Sr., Gladewater; Jacob Heminger, Sr., Pleasant Grove; Joden Jackson, Sr., Gladewater; Christian Oliver, Sr., Atlanta; Dakota Torrey, Sr., Pittsburg
  • Kick returner — Keshawn Jones, Sr., Pleasant Grove
  • Kicker — Matt Day, Sr., Pleasant Grove

SECOND TEAM DEFENSE

  • Linemen — Zee Barefoot, Jr., Pittsburg; Dustin Brown, Sr., Gilmer; Drake Fowler, Jr., Pleasant Grove; Devonte Gunter, Jr., Gladewater; Cody Jones, Jr., Pittsburg; Alec Thornton, Sr., Spring Hill; Isaiah Tiner, Sr., Gladewater
  • Inside linebackers — Michael Batchelor, Sr., Gladewater; Jeremy Kelly, Sr., Gilmer; Cannon McCrary, Sr., Pleasant Grove; Gerrod Oliver, Jr., Atlanta
  • Outside linebackers — Bobby Cooks, Sr., Pleasant Grove; Deldric Shields, Sr., Pittsburg; Greg Youngs, Sr., Atlanta
  • Defensive backs — Daryn Beck, Soph., Spring Hill; Dontay Casey, Sr., Atlanta; Kamryn Cuevas, Sr., Gilmer; Desmond Jones, Sr., Gilmer; Mycah Stephens, Jr., Gladewater; Cameron Wells, Jr., Pleasant Grove
  • Punt returner — Dimitri Fort, Sr., Gilmer
  • Punter — Cristian Netro, Sr., Pittsburg

SPECIAL TEAMS

  • Pleasant Grove — Bobby Cooks, Sr.; Spring Hill — Justin Evans, Sr.; Gladewater — Johnny Gordon, Sr.; Gilmer — Brett Rice, Sr.; Pittsburg — Alex Rodriguez, Jr.; Atlanta — Andrew Samples, Soph.

UTILITY

  • Spring Hill — D.Q. Armstrong, Sr.; Pleasant Grove — Xavier Benson, Jr.; Atlanta — Ken Butler, Sr.; Gilmer — Kameryn Cuevas, Sr.; Gladewater — Daniel Robertson, Sr.; Pittsburg — Deldric Shields, Sr.