East Texas Basketball: Girls’ Tuesday Schedule [January 27]
The following is a list of girls basketball games involving East Texas schools for Tuesday, Jan. 27:
District 11-6A
- Garland Lakeview Centennial at Tyler Lee
District 15-5A
- Marshall at Hallsville
- Longview at Pine Tree
- Mount Pleasant at Greenville
- Texas High at Sulphur Springs
District 16-5A
- Corsicana at Jacksonville
- Whitehouse at Lindale
- Nacogdoches at John Tyler
District 14-4A
- Canton at Emory Rains
- Van at Wills Point
District 15-4A
- Atlanta at Pittsburg
- Paris North Lamar at Liberty-Eylau
- Pleasant Grove at Paris
District 16-4A
- Bullard at Gladewater
- Gilmer at Kilgore
- Chapel Hill at Spring Hill
District 18-4A
- Palestine at Mexia
District 19-4A
- Henderson at Carthage
- Tatum at Center
District 20-4A
- Diboll at Huntington
- Jasper at Lufkin Hudson
District 14-3A
- Alba-Golden at Grand Saline
- Harmony at Edgewood
- Mineola at Quitman
- Winona at Winnsboro
District 15-3A
- Hooks at Cooper
- Pattonville Prairiland at New Boston
District 16-3A
- Queen City at Daingerfield
- Linden-Kildare at Mount Vernon
- Paul Pewitt at Mount Pleasant Chapel Hill
District 17-3A
- White Oak at Elysian Fields
- Sabine at Waskom
- New Diana at Jefferson
District 18-3A
- Rice at Eustace
- Troup at Frankston
- Corsicana Mildred at Malakoff
- Arp at West Rusk
District 21-3A
- Palestine Westwood at Crockett
- Elkhart at New Waverly
District 22-3A
- Garrison at Hemphill
- Newton at Woden
- Nacogdoches Central Heights at Woodville
- Pollok Central at Corrigan-Camden
District 14-2A
- Martin's Mill at Como-Pickton
- Fruitvale at Sulphur Springs North Hopkins
District 15-2A
- Detroit at Simms Bowie
District 16-2A
- Big Sandy at Harleton
- Union Grove at Ore City
- McLeod at Hawkins
District 19-2A
- LaPoynor at Cayuga
- Cross Roads at Wortham
District 20-2A
- Grapeland at Latexo
- Slocum at Groveton
District 21-2A
- Neches at Alto
- New Summerfield at Cushing
- Overton at Carlisle
District 22-2A
- Shelbyville at Beckville
- Joaquin at Martinsville
- Tenaha at Timpson
District 23-2A
- Broaddus at Zavalla
- West Sabine at Lufkin Pineywoods
- San Augustine at Brookeland
District 24-2A
- Colmesneil at Evadale
District 24-A
- Saltillo at Union Hill
- Sulphur Bluff at Yantis
- Karnack at Bloomburg
District 27-A
- Richards at Oakwood
District 28-A
- Chireno at Apple Springs
- Douglass at Gary
TAPPS District 2-4A
- Bullard Brook Hill at Frisco Legacy
- Tyler Grace at Tyler All Saints
- Tyler Bishop Gorman at Carrollton Prince of Peace