CLASS 5A

Region II

Hallsville vs. Frisco Centennial

(Best-of-three series)
At Mike Carter Field, Tyler
  • Game 1: Centennial 3, Hallsville 0
  • Game 2: Centennial 3, Hallsville 1

Sulphur Springs vs. Frisco Wakeland

(Best-of-three series)
  • Game 1: Wakeland 6, Sulphur Springs 0
  • Game 2: Wakeland 10, Sulphur Springs 0

Region III

Whitehouse vs. Brenham

  • One-game playoff: Brenham 1, Whitehouse 0

CLASS 4A

Region II

Gilmer vs. Paris

  • One-game playoff: Gilmer 1, Paris 0

Kilgore vs. Mabank

(Best-of-three series)
  • Game 1: Kilgore 7, Mabank 0
  • Game 2: Kilgore 12, Mabank 2

Pleasant Grove vs. Spring Hill

(Best-of-three series)
  • Game 1: Pleasant Grove 3, Spring Hill 1 (9 innings)
  • Game 2: Pleasant Grove 10, Spring Hill 0

Canton vs. Bullard

  • One-game playoff: Canton 4, Bullard 3

Region III

Athens vs. Salado

  • One-game playoff: Salado 4, Athens 3

CLASS 3A

Region II

Edgewood vs. Pottsboro

(Best-of-three series)
At Plano East HS
  • Game 1: Edgewood 5, Pottsboro 2
  • Game 2: Pottsboro 5, Edgewood 0
  • Game 3: Edgewood 2, Pottsboro 1

New Diana vs. Cooper

  • One-game playoff: New Diana 6, Cooper 1

Ore City vs. Hooks

  • One-game playoff: Hooks 10, Ore City 0

Eustace vs. Farmersville

  • One-game playoff: Farmersville 8, Eustace 7

Mineola vs. Gunter

(Best-of-three series)
At Paris Chisum HS
  • Game 1: Gunter 6, Mineola 5 (10 innings)
  • Game 2: Gunter 10, Mineola 5 (14 innings)

Hughes Springs vs. Troup

(Best-of-three series)
At Longview HS
  • Game 1: Hughes Springs 7, Troup 3
  • Game 2: Troup 6, Hughes Springs 0
  • Game 3: Troup 7, Hughes Springs 6

Winnsboro vs. Beckville

(Best-of-three series)

At Pine Tree HS, Longview

  • Game 1: Beckville 5, Winnsboro 3
  • Game 2: Beckville 7, Winnsboro 0

Region III

Pollok Central vs. Kountze

(Best-of-three series)
At Gary HS
  • Game 1: Central 5, Kountze 4
  • Game 2: Central 8, Kountze 4

Woodville vs. Kirbyville

  • One-game playoff: Kirbyville 5, Woodville 3

Nacogdoches Central Heights vs. Hitchcock

(Best-of-three series)
  • Game 1: Central Heights 10, Hitchcock 0
  • Game 2: Central Heights 11, Hitchcock 3

Newton vs. Danbury

(Best-of-three series)
At Port Arthur Memorial HS
  • Game 1: Newton 10, Danbury 0
  • Game 2: Danbury 8, Newton 6
  • Game 3: Danbury 6, Newton 5

CLASS 2A

Region III

Overton vs. Linden-Kildare

(Best-of-three series)
At Harleton HS
  • Game 1: Overton 3, Linden-Kildare 0
  • Game 2: Linden-Kildare 5, Overton 1
  • Game 3: Overton 2, Linden-Kildare 0

West Sabine vs. Centerville

(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: West Sabine 10, Centerville 1
  • Game 2: West Sabine 6, Centerville 0

Woden vs. Alto

(Best-of-three series)
At Nacogdoches HS
  • Game 1: Woden 8, Alto 7
  • Game 2: Woden 6, Alto 2

Union Grove vs. Detroit

(Best-of-three series)
At Lindale ISD Complex
  • Game 1: Union Hill 11, Detroit 1
  • Game 2: Union Hill 7, Detroit 1

Carlisle vs. Simms Bowie

(Best-of-three series)
At White Oak HS
  • Game 1: Simms Bowie 6, Carlisle 0
  • Game 2: Simms Bowie def. Carlisle 0

Groveton vs. Joaquin

  • One-game playoff: Groveton 1, Joaquin 0

Shelbyville vs. Lovelady

(Best-of-three series)
At Morris Frank Park, Lufkin
  • Game 1: Lovelady 2, Shelbyville 1
  • Game 2: Lovelady 14, Shelbyville 2

CLASS A

Region III

Union Hill vs. Sulphur Bluff

(Best-of-three series)
At Mount Vernon HS
  • Game 1: Union Hill 4, Sulphur Bluff 1
  • Game 2: Sulphur Bluff 9, Union Hill 6
  • Game 3: Union Hill 16, Sulphur Bluff 4

Yantis vs. Trinidad

(Best-of-three series)
At Kemp HS
  • Game 1: Trinidad 11, Yantis 4
  • Game 2: Yantis 9, Trinidad 4
  • Game 3: Trinidad 15, Yantis 7

Slocum vs. Burkeville

(Best-of-three series)
At Huntington HS
  • Game 1: Slocum 14, Burkeville 2
  • Game 2: Slocum 16, Burkeville 0