CLASS 6A

Region II

  • Conroe Oak Ridge 10, Longview (Oak Ridge leads series, 1-0)
  • Lufkin 10, Rockwall-Heath 0 (Lufkin leads series, 1-0)

CLASS 5A

Region II

  • Sulphur Springs 15, Lucas Lovejoy 4 (Sulphur Springs leads series, 1-0)
  • Forney 12, Texas High (Forney advances)
  • Mount Pleasant 3, Mesquite Poteet 0 (Mount Pleasant leads series, 1-0)
  • Hallsville 1, Royse City 0 (Hallsville leads series, 1-0)

Region III

  • Lindale 7, A&M Consolidated 5 (Lindale leads series, 1-0)
  • Whitehouse 5, Bryan 0 (Whitehouse leads series, 1-0)
  • Jacksonville 4, Waco University 3 (Jacksonville leads series, 1-0)

CLASS 4A

Region II

  • Carthage 12, Kilgore 0 (Carthage advances)
  • Emory Rains 16, Pleasant Grove 3 (Rains advances)
  • Bullard 10, Center 0 (Bullard leads series, 1-0)
  • Liberty-Eylau 11, Canton 1 (Liberty-Eylau leads series, 1-0)
  • Paris North Lamar 11, Brownsboro 1 (North Lamar leads series, 1-0)
  • Henderson 1, Gladewater 0 (Henderson advances)
  • Van 11, Atlanta 1 (Van leads series 1-0)
  • Rusk 10, Gilmer 2 (Rusk leads series, 1-0)

Region III

  • Lorena 7, Athens 1 (Lorena leads series, 1-0)
  • Diboll 10, Silsbee 9 (Diboll advances)
  • Little Cypress-Mauriceville 5, Huntington 2 (LCM leads series, 1-0)
  • Lufkin Hudson 4, Orangefield 0 (Hudson leads series, 1-0)

CLASS 3A

Region II

  • Alba-Golden 10, Sunnyvale 4 (Alba-Golden advances)
  • New Diana 15, Troup 0 (New Diana advances)
  • Redwater vs. Pattonville Prairiland
  • Harmony 3, Ore City 2 (Harmony leads series, 1-0)
  • New Boston 11, Winnsboro 1 (New Boston leads series, 1-0)
  • Scurry-Rosser 9, Grand Saline 6 (Scurry-Rosser leads series, 1-0)
  • Edgewood 17, Dallas Life Oak Cliff 0 (Edgewood advances)
  • Beckville 5, Sabine 0 (Beckville leads series, 1-0)
  • Hooks 8, Mount Vernon 7 (Hooks leads series, 1-0)

Region III

  • Malakoff 6, Mildred 5 (Malakoff leads series, 1-0)
  • Elkhart 4, Blooming Grove 2 (Elkhart leads series, 1-0)
  • Woodville 10, New Waverly 3 (Woodville leads series, 1-0)
  • Corrigan-Camden 10, Onalaska 0 (Corrigan-Camden leads series, 1-0)
  • Pollok Central 11, Coldspring-Oakhurst 0 (Central leads series, 1-0)
  • Nacogdoches Central Heights 5, Trinity 2 (Central Heights advances)

CLASS 2A

Region III

  • Martin’s Mill 13, Hawkins 2 (Martin's Mill advances)
  • Simms Bowie 9, Detroit 3 (Bowie advances)
  • Carlisle 14, Cayuga 4 (Carlisle advances)
  • Sulphur Springs North Hopkins vs. McLeod
  • Colmesneil 7, Chireno 4 (Colmesneil advances)
  • Timpson 3, Neches 2 (Timpson advances)
  • Centerville 3, Douglass 2 (Centerville advances)
  • Cross Roads vs. Union Grove
  • West Sabine 8, Groveton 2 (West Sabine advances)
  • Grapeland 15, Alto 0 (Grapeland advances)