Elysian Fields’ Logan Hughes MVP of 9-3A Division II
9-3A Division II All-District Football Team
- Most Valuable Player — Logan Hughes, Sr., Elysian Fields
- Offensive MVP — Kayce Medlock, Sr., Arp
- Defensive MVP — DeMarvion Overshown, Jr., Arp
- Co-Offensive Newcomers of the Year — Jaylon Garland, Soph., West Rusk; Christavian Smith, Fr., Elysian Fields
- Defensive Newcomer of the Year — Chris Stafford, Soph., Waskom
- Co-Offensive Line MVPs — Jade Ashalintubbi, Soph., Elysian Fields; Cameron Richmond, Sr., West Rusk
- Defensive Line MVP — Marquill Davis, Sr., Troup
- Utility MVPs — Cade Dickeson, Sr., Harleton; Levi Hughes, Jr., West Rusk; Ja’von Lewis, Sr., Beckville; Jacob Reeves, Soph., Waskom; Braden Shaffer, Sr., Elysian Fields; Shane Thomas, Jr., Troup; Kennard Williams, Jr., Arp
FIRST TEAM
Offense
- Quarterbacks — Trey Lindsay, Jr., Beckville; Tyler Stewart, Sr., Arp
- Running backs — Jason Jinks, Sr., Waskom; Nathan Johnson, Jr., Elysian Fields; Demontrae Wade, Jr., Arp
- Tight ends — Brandt Harris, Jr., Beckville; Andy Ward, Sr., Harleton
- Wide receivers — Zach Collins, Sr., Beckville; Kevin Jones, Sr., West Rusk; Dylan Parker, Sr., Elysian Fields; Josh Parker, Sr., Troup
- Offensive linemen — Justiss Dudley, Jr., Elysian Fields; Brett Howell, Jr., West Rusk; Malik Johnson, Jr., Elysian Fields; Tyler Keen, Sr., Arp; Jack Smith, Jr., Waskom; Mack Stroupe, Sr., Arp
Defense
- Linemen — Cody Blair, Sr., Arp; Reese Clark, Sr., Troup; Cameron Richmond, Sr., West Rusk; Mack Stroupe, Sr., Arp; Austin Vallejo, Sr., Elysian Fields; Zach Wallace, Sr., Harleton
- Inside linebackers — Jacobe Hunt, Sr., Arp; Jacob Waller, Sr., West Rusk
- Outside linebackers — T.J. Ratliffe, Soph., Elysian Fields; Tyree Wilson, Jr., West Rusk
- Defensive backs — Tray Baker, Sr., Arp; Daylon Hill, Soph., Waskom; Kevin Jones, Sr., West Rusk; Xoeius Ratliffe, Soph., Elysian Fields
- Kickers — Carlos Campos, Fr., Beckville; Victor Tapia, Sr., Waskom
- Punter — Will Davis, Sr., Harleton
SECOND TEAM
Offense
- Quarterback — Lajavious Harper, Soph., West Rusk
- Running backs — Skyler Hotaling, Sr., Arp; Ramiro Martinez, Jr., Troup; Devonta Medford, Sr., West Rusk
- Tight end — Isaac Irving, Soph, Waskom
- Wide receivers — Jacoby Hawkins, Sr., Arp; Morey Morrison, Soph., Beckville; Sharay Ratliffe, Sr., Elysian Fields; Dylan Walker, Jr., West Rusk
- Offensive linemen — Robert Baker, Sr., Beckville; Reese Clark, Sr., Troup; Malik Gilliam, Soph., Troup; Logan O’Connor, Sr., Waskom; C.J. Robinson, Soph., Beckville; Cole Silliman, Sr., Elysian Fields; Zach Wallace, Sr., Harleton
Defense
- Linemen — Keylon Johnson, Sr., Waskom; Ty Jones, Jr., Beckville; Dillon King, Sr., Harleton; Kevin McLaughlin, Sr., Elysian Fields; Austin Mims, Sr., Arp; Cooper Morris, Soph., Beckville; Chris Phillips, Sr., Troup
- Inside linebackers — Ben Bridges, Jr., Beckville; Stone Crisp, Jr., Elysian Fields; Terry Nance, Sr., Arp
- Outside linebackers — Bryce Attaway, Soph., Troup; Jeb Dixon, Jr., Elysian Fields
- Defensive backs -- Matt Adams, Soph., Troup; Skyler Hotaling, Sr., Arp; Cole Myers, Jr., Elysian Fields; Hayden Stanley, Sr., Harleton
- Kickers — Chandler Bush, Soph., Elysian Fields; Iban Rojo, Jr., Troup
- Punter — Victor Tapia, Sr., Waskom