CLASS 5A

Region II

  • Sulphur Springs vs. Frisco Lone Star, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Princeton HS
  • Mount Pleasant vs. Frisco Liberty, 7:30 p.m. Friday (Feb. 23), Rockwall HS

Region III

  • Whitehouse vs. Magnolia, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Crockett HS

CLASS 4A

Region II

  • Center vs. Van, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Pine Tree HS, Longview
  • Spring Hill vs. Mabank, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Tyler Junior College
  • Tatum vs. Canton, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Winona HS
  • Brownsboro vs. Carthage, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Lon Morris College, Jacksonville

Region III

  • Palestine vs. Navasota, TBD

CLASS 3A

Region II

  • Edgewood vs. Pottsboro, 7 p.m. Thursday (Feb. 22), Paris HS
  • Jefferson vs. Mount Pleasant Chapel Hill, TBD
  • Troup vs. Hughes Springs, 6 p.m. Friday (Feb. 23), Longview HS
  • Alba-Golden vs. Commerce, TBD
  • Daingerfield vs. Sabine, 7:30 p.m. Friday (Feb. 23), Gladewater HS
  • Mount Vernon vs. White Oak, TBD

Region III

  • Malakoff vs. Jarrell, 7 p.m. Thursday (Feb. 22), West HS
  • Crockett vs. La Marque, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Conroe Oak Ridge HS
  • Pollok Central vs. East Chambers, 6 p.m. Friday (Feb. 23), Livingston HS
  • Palestine Westwood vs. McGregor, TBD Friday (Feb. 23), Corsicana HS
  • Nacogdoches Central Heights vs. Kountze, 8 p.m. Friday (Feb. 23), Livingston HS

CLASS 2A

Region II

  • Big Sandy vs. Bland, 6:30 p.m. Friday (Feb. 23), Mount Vernon HS
  • Sulphur Springs North Hopkins vs. Clarksville, 8 p.m. Friday (Feb. 23), Mount Vernon HS
  • Martin’s Mill vs. Bogata Rivercrest, TBD
  • Gary vs. Celeste, 7 p.m. Friday (Feb. 23), Lindale HS

Region III

  • LaPoynor vs. Rosebud-Lott, TBD
  • Neches vs. Evadale, TBD
  • Lufkin Pineywoods vs. Shelbyville, TBD
  • Grapeland vs. Bosqueville, 6 p.m. Thursday (Feb. 22), Corsicana HS
  • Tenaha vs. Broaddus, 6 p.m. Thursday (Feb. 22), Rusk HS
  • Woden vs. Saratoga West Hardin, 7 p.m. Thursday (Feb. 22), Woodville HS

CLASS A

Region III

  • Yantis vs. Dodd City, 6:30 p.m. Thursday (Feb. 22), Wolfe City HS
  • Saltillo vs. Ector, 7 p.m. Thursday (Feb. 22), Commerce HS

Region IV

  • Oakwood vs. Coolidge, 8 p.m. Friday (Feb. 23), Buffalo HS
  • Laneville vs. Bartlett, 6 p.m. Thursday (Feb. 22), Jewett Leon HS