The following is a list of boys basketball games involving East Texas schools for Friday, Feb. 5:

 

District 11-6A

  • Rockwall at Tyler Lee

 

District 15-5A

  • Sulphur Springs at Hallsville
  • Texas High at Longview
  • Mount Pleasant at Pine Tree
  • Greenville at Marshall

 

District 16-5A

  • John Tyler at Jacksonville
  • Lufkin at Corsicana
  • Nacogdoches at Whitehouse

 

District 13-4A

  • Athens at Crandall

 

District 14-4A

  • Brownsboro at Canton
  • Van at Emory Rains

 

District 15-4A

  • Atlanta at Pleasant Grove
  • Pittsburg at Liberty-Eylau

 

District 16-4A

  • Chapel Hill at Bullard
  • Gilmer at Gladewater
  • Kilgore at Spring Hill

 

District 18-4A

  • Palestine at Fairfield

 

District 19-4A

  • Rusk at Carthage
  • Tatum at Henderson

 

District 20-4A

  • Huntington at Diboll
  • Lufkin Hudson at Jasper

 

District 14-3A

  • Harmony at Alba-Golden
  • Edgewood at Quitman
  • Winona at Mineola
  • Winnsboro at Grand Saline

 

District 15-3A

  • Hooks at Redwater
  • Cooper at New Boston

 

District 16-3A

  • Daingerfield at Mount Pleasant Chapel Hill
  • Hughes Springs at Paul Pewitt
  • Queen City at Linden-Kildare

 

District 17-3A

  • Jefferson at Elysian Fields
  • White Oak at Sabine
  • New Diana at Waskom

 

District 18-3A

  • Arp at Corsicana MIldred
  • Eustace at Frankston
  • West Rusk at Malakoff
  • Rice at Troup

 

District 21-3A

  • Trinity at Crockett
  • Elkhart at Palestine Westwood

 

District 22-3A

  • Garrison at Pollok Central
  • Hemphill at Woden
  • Nacogdoches Central Heights at Newton
  • Woodville at Corrigan-Camden

 

District 14-2A

  • Cumby at Como-Pickton
  • Martin's Mill at Fruitvale
  • Quinlan Boles at Sulphur Springs North Hopkins

 

District 15-2A

  • Simms Bowie at Clarksville

 

District 16-2A

  • McLeod at Union Grove
  • Harleton at Hawkins
  • Big Sandy at Ore City (Saturday)

 

District 19-2A

  • Cayuga at Wortham
  • Kerens at Cross Roads

 

District 20-2A

  • Grapeland at Slocum
  • Centerville at Groveton
  • Lovelady at Latexo

 

District 21-2A

  • Alto at Carlisle
  • Neches at Cushing
  • Overton at New Summerfield

 

District 22-2A

  • Timpson at Beckville
  • Shelbyville at Joaquin
  • Tenaha at Martinsville

 

District 23-2A

  • Broaddus at West Sabine
  • San Augustine at Lufkin Pineywoods
  • Brookeland at Zavalla

 

District 24-2A

  • Sabine Pass at Colmesneil

 

District 24-A

  • Avinger at Saltillo
  • Yantis at Union Hill
  • Sulphur Bluff at Karnack

 

District 28-A

  • Mount Enterprise at Chireno
  • Douglass at Wells
  • Gary at Apple Springs