The following is a list of basketball games involving East Texas schools for Tuesday, Jan. 13:

 

BOYS

District 11-6A

  • Tyler Lee at Rockwall

 

District 15-5A

  • Hallsville at Sulphur Springs
  • Longview at Texas High
  • Marshall at Greenville
  • Pine Tree at Mount Pleasant

 

District 16-5A

  • Jacksonville at John Tyler
  • Corsicana at Lufkin
  • Whitehouse at Nacogdoches

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Harmony
  • Quitman at Edgewood
  • Grand Saline at Winnsboro
  • Mineola at Winona

 

District 15-3A

  • Redwater at Hooks
  • New Boston at Cooper

 

District 16-3A

  • Mount Pleasant Chapel Hill at Daingerfield
  • Paul Pewitt at Hughes Springs
  • Linden-Kildare at Queen City

 

District 18-3A

  • Arp at Troup
  • Eustace at Malakoff
  • West Rusk at Frankston

 

District 21-3A

  • Crockett at Trinity
  • Palestine Westwood at Elkhart

 

District 22-3A

  • Pollok Central at Garrison
  • Woden at Hemphill
  • Corrigan-Camden at Woodville
  • Newton at Nacogdoches Central Heights

 

District 19-2A

  • Wortham at Cayuga
  • Cross Roads at Kerens

 

District 24-2A

  • Colmesneil at Sabine Pass

 

District 24-A

  • Sulphur Bluff at Karnack
  • Saltillo at Avinger
  • Union HIll at Yantis

 

District 28-A

  • Douglass at Wells
  • Chireno at Mount Enterprise
  • Apple Springs at Gary

 

TAPPS District 2-4A

  • Bullard Brook Hill at Bedford Brighter Horizon
  • Tyler All Saints at Frisco Legacy Christian
  • Tyler Grace at Dallas Shelton

 

Non-district

  • Bullard at Van
  • White Oak at Carthage
  • Diboll at Center
  • Pittsburg at Henderson
  • Rusk at Huntington
  • Palestine at Grapeland
  • New Diana at Ore City
  • Tenaha at Waskom
  • Alto at Latexo
  • Como-Pickton at Overton
  • Martinsville at Groveton
  • LaPoynor at Oakwood
  • Lufkin Pineywoods at Tyler HEAT
  • Zavalla at Shelbyville

 

 

GIRLS

District 11-6A

  • Rockwall at Tyler Lee

 

District 15-5A

  • Sulphur Springs at Hallsville
  • Texas High at Longview
  • Greenville at Marshall
  • Mount Pleasant at Pine Tree

 

District 16-5A

  • Jacksonville at John Tyler
  • Corsicana at Lufkin
  • Whitehouse at Nacogdoches

 

District 13-4A

  • Kaufman at Athens

 

District 14-4A

  • Van at Brownsboro

 

District 15-4A

  • Atlanta at Paris
  • Pleasant Grove at Liberty-Eylau
  • Paris North Lamar at Pittsburg

 

DIstrict 16-4A

  • Bullard at Gilmer
  • Chapel Hill at Kilgore
  • Gladewater at Spring Hill

 

District 19-4A

  • Henderson at Center
  • Tatum at Rusk

 

District 20-4A

  • Diboll at Jasper
  • Lufkin Hudson at Huntington

 

District 14-3A

  • Alba-Golden at Harmony
  • Quitman at Edgewood
  • Grand Saline at Winnsboro
  • Mineola at Winona

 

District 15-3A

  • Redwater at Hooks
  • New Boston at Cooper

 

District 16-3A

  • Mount Pleasant Chapel Hill at Daingerfield
  • Paul Pewitt at Hughes Springs
  • Linden-Kildare at Queen City

 

District 17-3A

  • Waskom at Elysian Fields
  • Sabine at New Diana
  • White Oak at Jefferson

 

District 18-3A

  • Arp at Troup
  • Eustace at Malakoff
  • West Rusk at Frankston

 

District 21-3A

  • Crockett at Trinity
  • Palestine Westwood at Elkhart

 

District 22-3A

  • Pollok Central at Garrison
  • Woden at Hemphill
  • Corrigan-Camden at Woodville
  • Newton at Nacogdoches Central Heights

 

District 14-2A

  • Sulphur Springs North Hopkins at Como-Pickton
  • Fruitvale at Quinlan Boles
  • Martin's Mill at Cumby

 

District 15-2A

  • Avery at Simms Bowie

 

District 16-2A

  • Union Grove at Big Sandy
  • Harleton at McLeod
  • Ore City at Hawkins

 

District 19-2A

  • Wortham at Cayuga
  • Cross Roads at Kerens

 

District 20-2A

  • Grapeland at Lovelady
  • Groveton at Latexo

 

District 21-2A

  • Overton at Alto
  • Cushing at Carlisle
  • New Summerfield at Neches

 

District 22-2A

  • Martinsville at Beckville
  • Joaquin at Tenaha
  • Shelbyville at Timpson

 

District 23-2A

  • Broaddus at Brookeland
  • Lufkin Pineywoods at Zavalla
  • West Sabine at San Augustine

 

District 24-2A

  • Colmesneil at Sabine Pass

 

District 24-A

  • Sulphur Bluff at Karnack
  • Saltillo at Avinger
  • Union Hill at Yantis

 

District 28-A

  • Douglass at Wells
  • Chireno at Mount Enterprise
  • Apple Springs at Gary

 

TAPPS District 2-4A

  • Bullard Brook Hill at Bedford Brighter Horizon
  • Tyler All Saints at Frisco Legacy Christian
  • Tyler Grace at Dallas Shelton

 

Non-district

  • Godley at Canton
  • LaPoynor at Oakwood