East Texans on TABC All-State and All-Region Teams

* -- all-state selection

CLASS 5A REGION II

  • *NaTasha Mack, P, 6-4, Sr., Lufkin
  • Alyssa Mayfield, F, 5-11, Jr., John Tyler
  • Destini Whitehead, F, 5-10, Soph., John Tyler

CLASS 4A REGION II

  • Mykaela Alfred, G, 5-4, Jr., Chapel Hill
  • Destiny Brooks, G, 5-5, Jr., Gilmer
  • *Lexi Kirgan, P, 6-3, Sr., Bullard
  • Hannah Lloyd, G, 5-4, Jr., Bullard
  • Lilly Nelson, P, 5-10, Sr., Canton
  • Brette Wacha, F, 5-9, Sr., Pleasant Grove

CLASS 4A REGION III

  • Alexus Freeney, Sr., Tatum
  • Hannah Grandgeorge, G, 5-7, Sr., Lufkin Hudson
  • Bri Mitchell, G, 5-5, Soph., Tatum
  • Tiffany Simmons, F, 5-8, Sr., Diboll
  • Mia Williams, G, 5-9, Jr., Diboll

CLASS 3A REGION II

  • Kaylee Bizzell, F, 5-8, Sr., Alba-Golden
  • Haley Fieseler, P, 6-2, Jr., Mount Pleasant Chapel Hill
  • Alissa Hill, F, 5-10, Soph., Mount Vernon
  • *Caitlin Lennon, G, 5-6, Sr., Alba-Golden
  • Logan Redding, G, 5-8, Sr., Winnsboro

CLASS 3A REGION III

  • Jodi Adkins, F, 5-10, Sr., Nacogdoches Central Heights
  • Frankazia Boyd, P, 6-1, Soph., Elysian Fields
  • Makenzie Goll, P, 5-7, Sr., White Oak
  • Karley McHenry, F, 5-9, Sr., Pollok Central
  • *Jessica Munoz, P/F, 6-1, Sr., Nacogdoches Central Heights
  • Hazel Puempel, G, 5-8, Sr., Malakoff
  • Kiana Reed, P, 5-10, Sr., Malakoff
  • Sydnee Wynn, P, 6-3, Jr., Eustace

CLASS 2A REGION II

  • Cheyenne Grubbs, G, 5-4, Jr., Union Grove
  • Summer Grubbs, G, 5-6, Soph., Union Grove
  • Briley Moon, G, 5-5, Soph., Martin's Mill
  • *Alyssa Pate, G, 5-6, Sr., Martin's Mill

CLASS 2A REGION III

  • Hana Bonner, G, 5-7, Soph., Joaquin
  • Ke'Anya Davis, G, 5-7, Sr., Tenaha
  • Bianca Davison, G, 5-7, Soph., Tenaha
  • *Te'Aire Hambrick, G, 5-6, Soph., LaPoynor
  • Kayelynn Hogan, G, 5-6, Sr., Slocum
  • Jessi Ives, G, 5-6, Soph., Slocum
  • Alyssa Jenkins, G, 5-7, Sr., Cayuga
  • Hannah Massey, G, 5-6, Jr., LaPoynor
  • Jas Mitchell, F, 5-7, Soph., LaPoynor
  • Kayla Moore, G, 5-6, Sr., Cushing
  • Jordann Quail, G, 5-3, Sr., Zavalla
  • Arlicia Roland, P, 5-11, Soph., Tenaha

CLASS A REGION III

  • Paula Boekhorst, Sr., Saltillo
  • *Haley Clover, Sr., Saltillo

CLASS A REGION IV

  • Ramsi Bently, G, Jr., Apple Springs
  • Briley Garner, G, 5-9, Soph., Douglass
  • Cassie Hogan, G, 5-6, Soph., Douglass
  • Lillian Hollins, F, Jr., Apple Springs
  • *Lainey Lee, G, 6-0, Sr., Chireno
  • Choe Woodson, F, 5-9, Jr., Chireno